Good afternoon, it is Friday 24.1.2020. It is the nameday of Milena, tommorow is the nameday of Miloš.

Senátor Štětina v Ústí nad OrlicíV neděli zavítal senátor Jaromír Štětina, kandidát do Evropského parlamentu a člen o.s. Nádraží nedáme!, aby s místními pohovořil o problémech regionu.
V slunečním odpoledni se také setkal s desítkami místních, kteří odsuzují postoj zdejší radnice, která dala souhlas s demolicí nádražní budovy.

 

 

„Příběh nádražní budovy v Ústí nad Orlicí je krásnou ukázkou toho, jak může sjednocené úsilí občanů této země přinutit státní úředníky, aby nebyli lhostejní“, řekl Štětina.

Setkání se zúčastnili také představitelé o.s. Nádraží nedáme! Martin Kadrman a prof. Pavel Kovář z PřF UK v Praze. „Pan senátor nám pomáhá od první chvíle, kdy se o problému plánované demolice dozvěděl. Cítíme v něm velkou oporu i přesto, že senátorem za náš okres není“, říká Kadrman, který svým vyjádřením naráží na skutečnost, že senátorka za okres Ústí nad Orlicí Ludmila Müllerová do únorového příjezdu ministra Bendla demolici podporovala a po jeho odjezdu se postavila na stranu odpůrců demolice.

A v čem spatřuje Jaromír Štětina svoji roli v rámci EP? „Mým hlavním úkolem bude dbát o energetickou bezpečnost naší země, abychom se nedostali do situace, že budeme kvůli nedostatku plynu a ropy sedět v zimě ve svých obývácích v kožiších.“

Petici odmítající demolici nádražní budovy podepsalo bezmála 16.000 lidí.

Foto zleva:
Senátor Jaromír Štětina, Martin Kadrman a prof. Pavel Kovář

jk

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.