Good afternoon, it is Friday 24.1.2020. It is the nameday of Milena, tommorow is the nameday of Miloš.

XL ClubJe to bývalý Společenský dům, který s novým provozovatelem dostal zároveň nový název. Proč  právě  XL Club?  „Těch vysvětlení je hned několik - X jako  X možností, křížení moha lidí, stylů.  L jako Lanškroun. A XL jako velký  prostor“ - říká nový nájemce Tomáš Lepin.

A jak v současné době zařízení funguje?
 V provozu je restaurace, která ovšem slouží spíš jako pivnice, protože kromě nápojů nabízí pouze studenou kuchyni   - utopence, tlačenku, salám s cibulí, nakládaný hermelín... Bývalá kavárna zatím v provozu není.
Pokud jde o sál, ten je o sobotách pravidelně využíván pro velké akce a koncerty. Výjimečně se některé koncerty konají i v pátek. Podle T. Lepina je návštěvnost slušná, mládež  se sjíždí i z okolí, kapacita sálu však zatím nebývá zcela vyčerpaná. Vstupenky jsou prodávány na místě, v předprodeji nikoliv.
 V tomto týdnu se mohou návštěvníci XL Clubu těšit na vystoupení známé populární kapely Tleskač (pátek 24. 4.) a den poté, v sobotu, na diskotéku s Leošem Marešem. Ta začne ve 20 hodin, přičemž populární moderátor se má objevit přesně o půlnoci. Jeho vystoupení potrvá hodinu.
Velký sál je přibližně jednou do měsíce využíván pro prodej levných oděvů a průmyslového zboží. Na prostranství před budovou chystá provozovatel na konci dubna oslavu čarodějnic, v létě pak chce obnovit provoz zahradní restaurace.
Spolupráce s místním Kulturním centrem byla započata koncertem Jana Nedvěda. Na květen se mimo jiné v sále chystá setkání důchodců, v červnu dvě školní akademie a na podzim základní kursy tanečních. „Provoz probíhá přesně tak, jak jsem očekával“  - uzavírá rozhovor  o fungování bývalého Společenského domu, nyní XL Clubu, Tomáš Lepin.

 

Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.