Good evening, it is Monday 25.5.2020. It is the nameday of Viola, tommorow is the nameday of Filip.

Pracovnici opravuji vodovodni potrubiPřibližně od 11:00 hodin jsou lanškrounští obyvatelé náměstí a okolních ulic bez dodávky pitné vody. Příčinou je havárie na vodovodním řádu.

 Jak nám sdělil ing. Lubomír Fiedler, technolog společnosti Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí, po půl jedenácté zaznamenali pracovníci dohledového centra zvýšení průtoku přibližně o 35 litrů za vteřinu. Takto výrazné zvýšení odběru zpravidla ukazuje na havárii. Do třiceti minut pracovníci vodovodů místo havárie lokalizovali za budovou gymnázia, poblíž ulice Na Valech. Podle všeho došlo rozmrzáním země k lomu litinového potrubí DN300. Stáří potrubí je přibližně 30 let. V současné době probíhá oprava.
Omezení v dodávce pitné vody potrvá přibližně do 18:00 a týká se nám. J. M. Marků, ulic B. Němcové, Hradební (od křížení s ul. B. Němcové a Sv. Čecha po kostel sv. Máří Magdaleny), Na Valech, Marků, K. Světlé, J. Koziny, Máchovy, Strážní, J.E.Purkyně a Sv. Čecha (od náměstí po polikliniku). Po dobu přerušení dodávky je zajištěno nouzové zásobování cisternami. 1. okruh zásobování je nám. J. M. Marků a 2. okruh jsou ulice Na Valech, Hradební a Čechova. Na těchto okruzích bude pravidelně prováděn rozvoz vody. 

 


HB
Foto: MB, HB

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.