Good night, it is Tuesday 12.11.2019. It is the nameday of Benedikt, tommorow is the nameday of Tibor.

Potopené autoVčera, ve 21:03 hodin, spadl do říčky Moravská Sázava v úseku mezi Hoštejnem a Tatenicí osobní automobil. Dle sdělení operačního důstojníka Krajského operačního střediska byly z vozu, který byl prakticky celý pod vodou, zachráněny čtyři osoby.

Na místě zasahovala Policie, hasičské záchranné sbory z Ústí nad Orlicí a Zábřeha a sbory dobrovolných hasičů z Tatenice a Hoštejna. Přestože byl na místo dopraven i jeřáb, složky záchranného systému se nakonec dohodly, že z bezpečnostních důvodů bude automobil z říčky vytažen až po opadnutí vody.

 

Text: Marie Hrynečková
Foto: Jan Kolomý

Přepis reportáže z odpoledních Televizních novin 8. 3. 2009 TV Nova:
Na velkou vodu v řece Moravská Sázava doplatil dvacetiletý řidič Golfu. Mezi Tatenicemi a Hoštejnem na Orlickoústecku dostal smyk a sjel ze stráně. Proud unášel auto dalších 50 metrů. "Je to pro nás prostě rarita, kuriozita, není to tady každý den vidět" - říká svědkyně události.
Podle hasičů bude možné automobil vytáhnout jedině tehdy, až opadne voda. To ale může trvat i několik dnů. Je to až neuvěřitelné, ale tři kluci a jedna dívka vyvázli bez jediného škrábnutí. Dopravní policisté vyřešili událost jako přestupek.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.