Good night, it is Monday 18.11.2019. It is the nameday of Romana, tommorow is the nameday of Alžběta.

Psi Husky

28. února až 1.března se konal další ročník závodů psích spřežení na Bukové hoře. Sešlo se zde velké množství účastníků i diváků. Tento rok měli závodníci velmi dobré sněhové podmínky, tratě byly upraveny rolbou a počasí se také vydařilo. Závodní okruh vedl přes Bystřec, Bukovou horu a Červenovodské sedlo.

Závodu se účastnilo 26 závodních týmů. Nejvíce zastoupeným plemenem byl Sibiřský hasky a Evropský saňový pes ( ohař ). Dále zde byl zastoupen Český horský pes, Aljašský Malamut, Samojed, Grónský pes.
V pátek se konala noční dobrovolná etepa, na kterou si troufli pouze čtyři závodníci a to Roman Habásko a jeho osm Sibiřských hasek, Martin Škoda a čtyři SH, Eliška Hromková na běžkách a jeden SH a Kelemen Oto s dvěma Aljškými malamuty.
Do sobotního závodu nastoupilo dvacet šest závodníků a jejich psi. Závodilo se v mnoha kategoriích, dle počtu psů ve spřežení. Na běžkách s jedním psem, tři až čtyři psi, pět až osm, osm a více psů. V celkovém pořadí byl absolutně nejrychlejším závodníkem Slavomír Pavlík  v kategorii čtyř psů plemene ESP a to v průměrné rychlosti 26.7 km/h, který přijel z Dalečína.
Vítězem Poháru Lady Bright Magadan o nejrychlejší čistokrevné spřežení se stal Roman Habásko (Podbořany).
Výborně zajeli také členové nedalekého klubu Bílá stopa ze Starého Města u Moravské Třebové. Eliška Hromková byla ve své kategorii druhá a Martin Souček třetí.

Text: Anežka Černohousová, Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.