Good night, it is Monday 18.11.2019. It is the nameday of Romana, tommorow is the nameday of Alžběta.

Ukázka souboje v karateTalentované děti, které loni mezi svými vrstevníky v některém oboru výrazně vynikly, se představily v pondělí při slavnostním vyhodnocení ankety MLÁDEŽ REPREZENTUJE MĚSTO. A to nejen svými vynikajícími výsledky, ale někteří také ukázkami svých dovedností.

Osvědčená moderátorská dvojice Stáňa Švarcová a Pavel Dvořáček dokázali oceněné děti na jevišti „rozmluvit“, takže publikum mělo šanci se dozvědět něco víc o nich samotných i jejich výkonech.
Vyhodnocovalo se ve dvou kategoriích:

 

DĚTI DO 15 LET:
Čestné uznání obdrželi žáci ZŠ A. Jiráska (bývalá praktická) za divadelní představení Lotrando a Zubejda, s nímž získali 1. místo v krajské přehlídce divadelních souborů speciálních škol v Moravské Třebové.

Vyhodnocení nesportovci
Chládek Jan ZŠ A. Jiráska 1. místo PC-ák Tvorba prezentace
Chládek Jan ZŠ A. Jiráska 1. místo PC-ák Tvorba prezentace
Chládek Jan, ZŠ A. Jiráska, 1. místo PC-ák Tvorba prezentace
Mačátová Lucie, ZŠ A. Jiráska, 1. místo PC-ák Znalostní test
Houdek Filip, ZŠ Dobrovského, hlavní cena Festival vědy a techniky
Lamberský Luboš, ZŠ Dobrovského  Festival vědy a techniky-ocenění pardubické univerzity
Chaloupek Jan, ZŠ Dobrovského, Festival vědy a techniky-ocenění pardubické univerzity
Kráčmarová Pavla, ZUŠ, 2. místo ve výtvarné soutěži Evropa ve škole (hlavní cena v soutěži Malujeme s Mahlerem)
Pecháčková Petra, ZUŠ, jedna z hlavních cen v soutěži Malovaná Evropa
Tran Milan, ZUŠ, 1. místo za návrh poštovní známky, postup do celosvětové soutěže

Vyhodnocení sportovci
Vu Antonín, TJ šachový oddíl, krajský přeborník
Brejša Adam, DDM, krajský přeborník, šachový kroužek
Trkalová Aneta, ZŠ Dobrovského, 1. místo krajský přebor
Turek Daniel, SKP DUHA, 1. místo na Mistrovství Pardubického kraje, 4. místo MiČR
Faltýnková Lucie, SJK při SzeŠ, 4. místo MiČR Pony
Vinduška Petr, ZŠ B. Smetany, 2. místo MiČR biatlon
Schauerová Veronika, HK Lanškroun, vicemistryně ČR, 4. místo Tendon Cup
Černohous Zbyšek , HK Lanškroun, 2. místo Tendon Cup
Šifra Radovan, HK Lanškroun, 1. místo v lezení na obtížnost, rychlost, vítězství v mezinárodních soutěžích

Čestné uznání převzali také zástupci divadelních souborů ŠKEBLE a MUŠLE

Kolektivy
Relaxační kroužek ZŠ A. Jiráska
TJ Lanškroun B-šachy - Marek Michal, Jačisko Jakub, Krátký Josef, Vu Antonín, Komínek Lukáš, Kolomý Štěpán
Družstvo starších žáků  TJ volejbalový klub, vítěz krajského přeboru, 2. místo v republice
Mráz Radim, Doubravský Petr  TJ volejbalový klub, 1. místo MiČR v beach volejbalu

 

MLÁDEŽ 15 až 19 let:
Vyhodnocení nesportovci
Jelínek Luboš, Gymnázium, 1. místo v republice na Festivalu vědy a techniky

Vyhodnocení sportovci
Reslerová Monika, Gymnázium, moderní sportovní karate, 3. místo v mezinárodní soutěži-sparing
Resler Jan, Gymnázium, moderní sportovní karate, 2. místo v mezinárodní soutěži-forma
Šplíchalová Petra, Gymnázium, moderní sportovní karate, 2. místo v mezinárodní soutěži-sparing
Danačík Tomáš, 3. místo v mezinárodním etapovém závodě Regionem Orlicka, 4. místo v mezinárodním etapovém závodě Slovinsko
Švestka Filip,1. místo v mezinárodní časovce dvojic - Francie, 2. místo v mezinárodním etapovém závodě Regionem Orlicka
Skalický Jiří, SOU a SPŠ, 2. místo MiČR-SCRATCH (cyklistika)
Šifra Martin, HK Lanškroun, 1. místo v lezení na obtížnost, rychlost, vítězství v mezinárodních soutěžích

Kolektivy
Družstvo juniorek  TJ volejbalový oddíl, 1. místo v juniorské lize
Václavská Lucie, Slodičáková Markéta, Janíková Pavla, SOU a SPŠ, 2. místo v mezinárodní soutěži v oboru knihařských dovedností

Čestné uznání bylo uděleno mladším žákům oddílu ledního hokeje za reprezentaci města Lanškrouna

- mh -

Foto: Jiřina Straková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.