Good night, it is Monday 18.11.2019. It is the nameday of Romana, tommorow is the nameday of Alžběta.

Děti dělají těstoJak proběhly jarní prázdniny v Domě dětí a mládeže?...zeptala jsem se paní ředitelky DDM Ilony Cinkové.

 
„V budově DDM probíhaly  opravy odpadů a vodoinstalací.  Museli jsme připravit  takový program, abychom prostory v DDM využívali co nejméně.

Barevný týden, to byl letošní název programu , který Dům dětí a mládeže připravil pro lanškrounské děti. Každý prázdninový den měl své heslo a zvolenou barvu.


- Pondělní heslo  „MODRÁ je dobrá „  přilákalo milovníky vody. Jeli jsme si zaplavat do bazénu v České Třebové.


- Úterní  program měl název   „ZELENÁ je tráva“. Pod tímto názvem se se skrýval výlet do Ekocentra Paleta v Oucmanicích. V praktické činnosti si děti vyzkoušely pečení obilných placek v jílové peci. Pro mnohé z nich to byl nevšední zážitek.


- Středu jsme nazvali  „ČERVENÁ je barva srdce“. Propůjčili jsme si tělocvičnu v Dělnickém domě a připravili jsme pro děti různé sportovní aktivity ( míčové, štafetové, postřehové hry atp.)


- Čtvrtek s heslem  „ČERNÁ , jako noc“  přilákal malé zájemce o astronomii a hvězdy na obloze. Konal se totiž výlet do Hvězdárny M. Koperníka v Brně . Program, který jsme shlédli, měl název „Můj kulatý dům“ a byl opravdu velmi zajímavý. Po programu si děti mohly  velkým  dalekohledem prohlédnout Slunce.


- Poslední den prázdnin,  pátek, měl barvu  sněhu, kterého bylo všude plno a velké hromady. Pod názvem  „BÍLÁ, jako sníh“  si děti zadováděly    při různých soutěžích a hrách se zimní tématikou.“


I když v týdnu jarních prázdnin hodně dětí onemocnělo chřipkou, akcí připravených Domem dětí a mládeže se zúčastnilo téměř 150 dětí.

 

Text: Mgr. Dagmar Brýdlová
Foto: DDM Lanškroun

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.