Good night, it is Monday 18.11.2019. It is the nameday of Romana, tommorow is the nameday of Alžběta.

Stupně vítězůNěkdy je lepší být na začátku pesimistou než optimistou, protože pak jste mile překvapení kolik nadšenců se vám sejde. Tato ústřední věta se plně potvrdila při další rekordní účasti hráčů i počtu diváků v neděli 25.1.2009 ve sportovní hale na Střelnici na turnaji v badmintonu.

Hlavně účast 21 začátečníků (nejstarší 58 let) byla skvělá, když dále se zúčastnilo i 10 žen (nejstarší 50 let) a 13 pokročilých mužů. Šest nejvzdálenějších účastníků bylo až z polské Poznaně. Díváků se odhadem na balkóně během devítihodinového turnaje vystřídalo přes stovku a chvílemi to vypadalo při povzbuzování oblíbených hráčů jako v hledišti hokejového arény. Ale dost už bylo statistik a nyní  k výsledkům.
Lze napsat, že celý turnaj byl v rukou favoritů a někteří i obhájili  prvenství z listopadu minulého roku. Své vitězství mezi začátečníky obhájil Martin Ducháč z Nového Města nad Metují před Josefem Zerzánem z Osíku u Litomyšle a Honzou Stejskalem. Mezi pokročilými se na nejvyšší stupeň dostal Zdeněk Doležel z brněnské Premiéry, když ve finále porazil celkově druhého Tomáše Šplíchala (Brno). Třetí se umístil Leoš Poříz z Jihlavy.

 

V ženách si odnesly vavříny vítězů: naše hráčka Natálie Kyselicová, brněnská Barbora Kubíková a třetí v pořadí Blanka Švobová z lanškrounského oddílu.

Ve čtyřhře mužů vyhrála sehraná dvojice Barták s Pořízem(oba Jihlava) před Doleželem se Šplíchalem a Kubíčkem s Klecerem.

První místo čtyřhry žen se stalo kořistí brněnských hráček Klecerové s Kubíkovou, za nimi skončily lanškrounské dvojice Smejkalová, Švobová a třetí Hanzlíčková s Kyselicovou.

V mixu bylo pořadí: 1. Klecer, Klecerová, 2. Šplíchal, Kubíková a o 3 a 4 místo se podělili dvojice Doležel se Zuzanou Koutkovou(Lanškroun) a Hrdina s Kyselicovou (oba Lanškroun).

Ceny pro vítěze dodaly Infit, s.r.o.Šumperk, Sympatex GmbH, Outlost Europe GmbH z Německa, Bema, s.r.o., a Viva, s.r.o., z Lanškrouna.

Další pořadí:

Muži – začátečníci

4. Lukáš Pleskot

5-8. Miloslav Beneš,Jan Krásný, Miloslav Sáňka, Martin Tměj,

9-13.Ondřej Brýdl, Petr Jačisko, Andrzej Mierzyňski, Martin Horník,

14-18. Marcel Vachek, Vojta Částek, Radek Dostál, Jan Sokolík, Radek Dostál,

19-23. Wojciech Rosada, Hanzl Kuba, Jiří Tuček, Andrzej Ampula, Tomáš Holeček

Muži – pokročilí

4. Andrzej Skrzypczak

5-8. Libor Kubíček, Martin Bednář, Pavel Hrdina, Vlasta Barták,

9 až 13.Radek Klejch, Radek Beneš, Pawel Krukowski,Pavel Lutner, Jiří Klecer

Text: Jiří Dinga
Foto: Pavel Hrdina

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.