Good night, it is Wednesday 20.11.2019. It is the nameday of Nikola, tommorow is the nameday of Albert.

BesedaPoutavé vyprávění muzikanta, pedagoga a cestovatele Mgr. Karla Kocůrka, který pochází z nedalekého Šumperka a teď žije v Rájci Jestřebí, přivedlo 21. ledna na lanškrounský zámek několik desítek lidí. Z jejich reakcí bylo znát, že mnozí už v Mexiku byli a rádi si své zážitky znovu připomenuli.

 

 „Spolu se mnou cestovali ještě tři kamarádi. Učitel zeměpisu, geolog a jeden můj bývalý žák“ - začal své vyprávění Karel Kocůrek. Čtyřčlenná expedice se do Mexika vydala loni v únoru s plánem zdolat vrcholky nejvyšších sopek a hor. Procestovali nejzajímavější vulkanickou oblast uprostřed země. Z vrcholu hory Iztaccíhuatl pozorovali protější, v té době aktivní sopku Popocatépetl. Vystoupali na La Malinche i na třetí nejvyšší vrchol severní Ameriky Pico de Orizaba. Nevynechali indiánské památky v Teotihuacanu, pozůstatky staré kultury v Tule, pyramidy, přístav Acapulco, ani rybářské vesnice.

 

Cestovali stopem a veřejnými dopravními prostředky, aby zblízka poznali život a mentalitu obyčejných lidí. „Mexičané patří mezi nejspokojenější lidi na světě, i když se jim daří hůř než nám“ - řekl v závěru svého povídání cestovatel.

 

Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.