Good afternoon, it is Monday 25.5.2020. It is the nameday of Viola, tommorow is the nameday of Filip.

ZpíváníV pravé poledne v sobotu 27. prosince poutní kostel na Marianské hoře nebývale ožil.
Dvěstě osmdesát lidí všech věkových kategorií zpívalo s velkým elánem české koledy a naslouchalo rakouské koledě Tichá noc přednesené Hanou Švobovou.
Asi polovina přišla pěšky od shromaždiště u Dělnického domu, ostatní došli odjinud, nebo dorazili v 21 autech, manželé Dietzelovi přijeli na koních.
Dosavadní rekord v návštěvnosti z loňska (188) byl překonán skoro o polovinu
Zpívalo se z rozdaných nakopírovaných textů, hořící svíčky v rukách přítomných dodávaly kouzlo vánočnímu setkání. Tři králové nám na závěr rozdávali novoroční pé-efky od Klubu českých turistů a Kulturního Centra Lanškroun.
Nejde ani odhadnout, kolik lidí si navzájem popřálo štěstí a zdraví do nového roku – mnohdy s těmi, které doposud vůbec neznali.
Nádherná atmosféra zpěvu skoro tří stovek účastníků v pečlivě restaurovaném kostele nás bude ve vzpomínkách dlouho provázet.
Závěr akce se odehrál v Dolním Třešňovci v hospodě U Zlatky. Po dobrém guláši se slavilo na sále za zvuků čtyřčlenné kapely: tři Zedníčkovy (Danu s kytarou, Stanislava s bendžem a Tomáše s kontrabasem) doplňoval Tomáš Krejča také s kytarou.

Jiří Kohout

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.