Good night, it is Wednesday 20.11.2019. It is the nameday of Nikola, tommorow is the nameday of Albert.

Turistická známkaNový Zámek u Rudoltic je již čtvrtým turistickým známkovým místem v regionu Lanškrounsko. Nedávno zpřístupněný zámeček se tak stal dalším zajímavým místem pro sběratele turistických známek. V Lanškrouně a nejbližším okolí si můžete zakoupit také turistickou známku města Lanškroun (historické město), Lázku u Lanškrouna (rozhledna) a Mariánské hory (církevní památky).

V roce 2003 byla u příležitosti 35. ročníku Lanškrounské kopy vydána Výroční turistická známka. Poblíž regionu jsou známková místa také Úzkokolejka v Mladějově (technické památky), Dělostřelecká tvrz Bouda (válečné památníky), Suchý vrch (pohoří), nebo Muzeum řemesel Nový Dvůr Letohrad (muzea a skanzeny).


Matěj Brýdl
Foto: archiv autora


Co to jsou Turistické známky?
Jsou to kulaté, dřevěné, vypalované plakety, které jsou suvenýrem a zároveň "potvrzením" o dosažení turisticky atraktivního místa. Jinde je nelze koupit.
Navazující číslovaná řada známek sleduje hřebeny hor, toky splavných řek, mapuje hrady, zámky, přírodní i technické památky, historická města, zpřístupněné jeskyně, zoologické zahrady a mnoho dalších zajímavých míst.
Turistické známky spolu s každoročně aktualizovanými mapami mohou hrát roli průvodce po krásách naší vlasti. Celý systém je neustále rozšiřován.

www.turisticke-znamky.cz

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.