Good night, it is Tuesday 12.11.2019. It is the nameday of Benedikt, tommorow is the nameday of Tibor.

MikulášDnes v podvečer zavítal Mikuláš i do Lanškrouna. Nebyl sám. Letos ho doprovázela Mikuláška, která sukni neztratila a měla ji parádně pruhovanou. Ale Mikuláš ten plášť ztratil a než ho našel a na Pivovarské náměstí přijel, mohly si děti zahrát a zasoutěžit. Stavěly mikulášské a čertovské puzzle, skládaly polínka pod kotel, hledaly čertovská dvojčata - dvě úplně stejně namalované čertovské hlavy a v pekle počítaly hlavy čertů - a že jich tam bylo!
Mohly se nechat rodiči vyfotografovat, buď jako anděl nebo čert nebo dokonce i jako Mikuláš.
Mikuláška děti zpovídala jestli byly hodné a jestli si pro Mikuláše připravily nějakou hezkou, říkanku, básničku nebo písničku.
Netrvalo to moc dlouho a Mikuláš i s nalezeným pláštěm přijel v kočáře taženém párem bílých koní. Tradičně jej doprovázel anděl a několik čertů poskakovalo vzadu..
Mikuláš přivezl dětem koš se sladkostmi a ovocem, ale složil ho pod vánočním stromem na náměstí J. M. Marků. Všichni tedy přešli k vánočnímu stromu, kde Mikuláška naučila děti říkanku, která určitě pomůže, aby Mikuláš stromeček rozsvítil. Podařilo se…a od dnešního večera svítí vánoční strom i na lanškrounském náměstí.

Dagmar Brýdlová
Foto: Hynek Brýdl, Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.