Good night, it is Monday 18.11.2019. It is the nameday of Romana, tommorow is the nameday of Alžběta.

PřehlídkaNa středeční PŘEHLÍDCE PRACOVNÍCH A VZDĚLÁVACÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ, konané v České Třebové, se představilo celkem 24 zaměstnavatelů a 12 středních škol a učilišť z Orlickoústecka.

„Akci jsme pojali jako setkání zaměstnavatelů, kteří mají v našem okrese výrazný podíl na zaměstnávání obyvatelstva. Přizvali jsme i školy, které tématicky navazují, tzn. technické, ale i odborné, zajišťující služby a obchod“ – řekl při zahájení ředitel Úřadu práce v Ústí nad Orlicí ing. Jindřich Hruška.
Přehlídka trvala od 9 do 16:30 hodin. V dopoledních hodinách se přišly podívat hlavně děti z nejvyšších ročníků základních škol, a to nejen z českotřebovských, ale i z Ústí nad Orlicí, Lanškrouna, Chocně, Červené Vody, Výprachtic a Žamberka.
Odpoledne pak v menší míře studenti středních škol. Úřad práce jako organizátor setkání přizval také téměř stovku nezaměstnaných.

 

Mezi prezentujícími se školami byla i lanškrounská SOŠ a SOU. Za zaměstnavatele se z Lanškrouna účastnily tři firmy, a to:

- AVX Czech Republic s.r.o., která nabízí několik stovek volných pracovních míst na pozici operátor / operátorka v elektrotechnické výrobě a kontrolorka vzhledu výrobků. Dále nabízí přes deset konkrétních technických pozic, u nichž je předpokladem VŠ nebo SŠ vzdělání a znalost angličtiny.

- Společnost FOREZ, která hledá konstruktéry, technology, nástrojaře, obráběče kovů a tvarové brusiče

- Společnost Klein & Blažek ze Štítů, která koupila nástrojárnu v objektu ORPA v Laškrouně, přijme obráběče CNC strojů a nástrojaře.

Nezaměstnanost na Lanškrounsku je v současné době velmi nízká, 4,2 %. Přímo v Lanškrouně je k 30. 11. 2007 bez práce pouhých 187 lidí, tj. 3,5 %, zatímco zaměstnavatelé nabízejí 326 volných pracovních míst.

-mh-

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.