Good night, it is Tuesday 12.11.2019. It is the nameday of Benedikt, tommorow is the nameday of Tibor.

KoncertTřetí adventní neděle patřila v kostele sv. Václava již tradičně Lanškrounskému smíšenému sboru. Společně vystoupily také členky KomoKráku, komorního pěveckého sboru ZUŠ Jindřicha Pravečka.

 

Znáte ten pocit, když Vás příjemně mrazí? Tak takové pocity ve mně vyvolal hned úvod koncertu. Po dvou písních na kůru se zpěváci „rozprostřeli“ mezi posluchače po celém kostele a společným brumendem nastoupili k dalšímu vystoupení. Tak nádherně sladit sbor na ploše celého kostela zaslouží hluboký obdiv paní sbormistryni Vladimíře Jetmarové, ale samozřejmě i všem členům sboru.

Lanškrounský smíšený sbor, po patnácti letech své existence, určitě patří mezi naše „rodinné stříbro“, ale těžko se o tom dá psát. To musíte zkrátka slyšet. Celý koncert byl úžasným zážitkem!

Programem provázela paní Stanislava Švarcová, která na závěr, již tradičně, nezapomněla zejména ženám připomenout, že „indiánům právě začíná období nehybnosti“. Co tím chtěla říci je zřejmé a tak se u této příležitosti také připojuji s přáním klidných a pohodových Vánoc.

Hynek Brýdl

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.