Good night, it is Monday 18.11.2019. It is the nameday of Romana, tommorow is the nameday of Alžběta.

DůmV pátek byla v Orlickém deníku zveřejněna žádost o pomoc rodinám, které musely po požáru opustit své byty na rudoltickém sídlišti. Starostky Rudoltic Lenky Bártlové jsme se zeptali

jaké jsou reakce na tuto výzvu a také, jak se momentálně těmto rodinám vede? Na výzvu o pomoc v Orlickém deníku nevím, jestli reagují, každopádně mi volají hlavně lidé z naší obce, nosí ošacení, ale i domácí spotřebiče, vysoušeče atp. Také se mi ozval starosta obce Lichkov, který poskytl finanční pomoc obci. Dále se nabídla Charita ČR s finanční výpomocí, která by měla vzniknout z výtěžku Tříkrálové sbírky (viz webové stránky naší obce) a dále nabízejí 4 zcela nové postele pro postižené nájemníky. O současné situaci v Rudolticích a mezi obyvateli postiženými požárem podrobně informuje dnešní článek na adrese

www.rudoltice.cz

Čím konkrétně lze těmto rodinám v tuto chvíli pomoci?
Čím konkrétně lze těmto rodinám pomoci, je těžká otázka. Samozřejmě, že asi nejlepší je pro tyto rodiny v tuto chvíli finanční výpomoc pro zmírnění následků škod, příp. nakoupení nového vybavení. Předpokládám, že přijmou i materiální výpomoc v podobě ošacení (hlavně pro děti), ale určitě i domácí spotřebiče apod. Již se mi ozvala společnost, která by ráda darovala nějaké vánoční dárky dětem z tohoto domu.
Co mě moc a moc mrzí, je fakt, že se již našli i tací, kteří z této pohromy pro obyvatele tohoto domu těží - trekingové červené kolo, které bylo vyvezeno z domu čp. 605 a které bylo maximálně zašpiněné sazemi, již, zdá se, někdo stihl odcizit :-(

Podle informací z dnešního dopoledne by postižené rodiny aktuálně potřebovaly 2 ks matrací 90x200 cm. Pro ty, kdo by byli ochotni nějakým způsobem pomoci, uvádíme telefonní číslo starostky Rudoltic Lenky Bártlové - 776023736.


Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.