Good afternoon, it is Monday 25.5.2020. It is the nameday of Viola, tommorow is the nameday of Filip.

JusticeU okresního soudu v Ústí nad Orlicí proběhlo ve středu líčení proti bývalému jednateli Městského bytového podniku Lanškroun. Státní zástupce jej obžaloval z trestného činu porušování povinností při správě cizího majetku.

Toho se měl dopustit, když jako jednatel městské firmy použil peníze z fondů vlastníků bytových jednotek na úhradu nákladů spojených s opravami městských budov. Soud tento čin překvalifikoval na zpronevěru a žalovanému uložil trest odnětí svobody na dva roky, s podmíněným odkladem na dobu dvou let. Zároveň mu na dva roky uložil zákaz činností spojených se správou cizího majetku. Žalovaný i státní zástupce si ponechali lhůtu na odvolání.
K soudnímu líčení byli předvoláni dva svědci, účetní bytového podniku a starosta města. Ten si u velké části otázek na tehdejší události nevzpomínal a sebe i ostatní radní označil za lidi, kteří účetním výkazům nerozumí. Na jednání, které se podle obžalovaného uskutečnilo ve starostově kanceláři, si sice vzpomněl, ale že by bývalému šéfovi bytového podniku nařídil zahájit první etapu rekonstrukce dělnického domu s tím, že peníze na akci budou později ze státní dotace, na to už si nepamatoval.
Nechci hodnotit ani jednoho ze zúčastněných, jen jsem si dnes vzpomněl na havlíčkovské „nechoď Vašku s pány na led,…“

 


Hynek Brýdl

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.