Good night, it is Tuesday 4.8.2020. It is the nameday of Dominik, tommorow is the nameday of Kristián.

NehodaVčera v podvečer došlo na křižovatce ulic Komenského a Lidické během několika minut ke dvěma dopravním nehodám. Podle očitých svědků se v době první nehody již smrákalo a situace na křižovatce byla dosti nepřehledná. Projíždějící řidiči se tak motocyklu, havarovanému na hlavní silnici proti „Řeznictví-uzenářství Kocourek“, vyhýbali až na poslední chvíli. Během krátké chvíle řinčely plechy podruhé. O bližší informace ohledně obou nehod jsme požádali tiskové oddělení OŘ Policie ČR v Ústí nad Orlicí. Pprap. Bc. Iveta Lehká nám k případu sdělila:
„V úterý 9. prosince v odpoledních hodinách vyjížděli policisté Ústecké nehodovky ke dvěma kolizím v Lanškrouně. Po šestnácté hodině 44letý řidič motocyklu zn. Suzuki zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu vozovky. Jakmile vjížděl do křižovatky, zalekl se zleva jedoucího citroënu 34letého řidiče, strhl řízení a vyboural se. Ke střetu vozidel ani ke zranění žádného z účastníků naštěstí nedošlo. Škodu si majitel stanovil na 100 tisíc korun.
O 15 minut později se 50letý řidič nákladního vozidla zn. Mercedes pravděpodobně plně nevěnoval řízení, přejel do protisměru a tam se střetl s protijedoucím vozidlem Škoda Favorit, které řídil 40letý řidič. Ten byl s lehkým zraněním převezen do Orlickoústecké nemocnice. Případ nadále šetří policisté. Potrestání čeká nejenom na viníka dopravní nehody, ale také řidiče favoritu, který nemá své vozidlo na sebe převedeno a nepředložil doklad o pojištění. Vyčíslená škoda sahá k 25 tisícům.“


- mh -

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.