Good night, it is Monday 18.11.2019. It is the nameday of Romana, tommorow is the nameday of Alžběta.

PracákI v lednu 2008 pokračoval v Lanškrouně stav, kdy Úřad práce nabízel více volných pracovních míst nežli bylo uchazečů o zaměstnání. Přímo v Lanškrouně je 288 volných míst a v evidenci jen 198 uchazečů. Míra nezaměstnanosti je 3,7 %.
Firem, které naléhavě hledají zaměstnance, je hned několik.

Největší z nich, společnost AVX Czech Republic s.r.o., přijímá ihned zaměstnance pro pozici operátor v elektronické výrobě a kontrolorka vzhledu výrobků. Zajímavé uplatnění nabízí i pro středoškoláky a vysokoškoláky, kteří se domluví anglicky, a to v nejrůznějších technických pozicích od technologa, přes odborníky na informační technologie až po zástupce manažera kvality. O technology, seřizovače, nástrojaře a obráběče mají zájem společnosti INA Lanškroun s.r.o., ORPA PLASTIC s.r.o. a BESKAB Lanškroun s.r.o. Naproti tomu Gurman Lanškroun s.r.o., Sodexho s.r.o., Tomáš Kučera - TOMKA, Pekařství a cukrářství Sázava hledají kuchaře a to i pomocné, číšníky a servírky, dělníky do pekařské výroby, pracovníky na mytí nádobí a úklid.

 

V celém regionu Lanškrounsko je nabízeno celkem 352 volných míst, evidováno je 508 uchazečů, míra nezaměstnanosti je 4,6 %. Z mimolanškrounských firem hledá nejvíc technicky zaměřených odborníků FOREZ s.r.o. Ostrov u Lanškrouna, který postrádá technology, seřizovače, nástrojaře, obráběče, frézaře, ale i konstruktéra a vedoucího výrobního útvaru.
Mezi 21 obcemi lanškrounského regionu mají nejvyšší míru nezaměstnanosti obce Anenská Studánka (15,4 %),Trpík (12,5 %) a Krasíkov (10 %). Naopak nejnižší nezaměstnanost je v Sázavě (2,4 %), Žichlínku (2,6 %) a Dolní Čermné (3%).

- mh -

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.