Good night, it is Wednesday 20.11.2019. It is the nameday of Nikola, tommorow is the nameday of Albert.

DětiDěti, které neodjely s rodiči o jarních prázdninách na hory nebo k babičce a dědečkovi a zůstaly ve městě, se opravdu nemusí doma nudit.
Dům dětí a mládeže pro ně již tradičně připravil pestrý program na každý den v týdnu. Navštívila jsem třetí prázdninový den, který byl nazván „ Svět v pohybu.“ V malé tělocvičně ZŠ Aloise Jiráska na náměstí J.M.Marků byl připraven program nazvaný „Skotačení s Jíťou,“ určený pro menší děvčata. Ta se rozcvičila na podložkách a pak si zahrála různé taneční a pohybové hry. Jen některé nepozorné malé čtenářky letáčků s nabídkou programů si spletly malou tělocvičnu s velkou na ZŠ na náměstí Aloise Jiráska a tak přišly o něco později. V Dělnickém domě měli příležitost vydovádět se většinou kluci. Byl zde pro ně připraven turnaj ve stolním tenisu a šachový turnaj.
V Domě dětí se sešla větší děvčata a protáhla si těla při “aerobiku s Monikou.“

O zábavu dětí o jarních prázdninách se v Lanškrouně postaralo i Kino. Celý týden se promítaly dopoledne dětské filmy, které byly vždy v úvodu doplněny soutěžemi, které připravily pracovnice Domu dětí a mládeže.

Další možností, jak využít volný čas nabízela dětem po celý týden Městská knihovna. Pro ty starší a přemýšlivé děti byly připraveny literární testy a kvízy, pro ty menší a hravější různé skládačky, doplňovačky a dokreslovačky.
Když jsem odcházela z Městské knihovny odjížděl od farního úřadu mikrobus plný dětí. Neměla jsem již možnost zeptat se kam jedou, ale v duchu jsem si řekla: „ ten kdo není pecivál, má možnost vybrat si a smysluplně naplnit svůj volný čas.“

Dagmar Brýdlová

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.