Good night, it is Monday 24.2.2020. It is the nameday of Matěj, tommorow is the nameday of Liliana.

NehodaZáznam reportáže odvysílané v pořadu Snídaně s Novou, středa 1. 10. 2008
Na Ústecko-orlicku zaměstnala včera po 17 hodině hasiče i policisty vážná dopravní nehoda. Osobní auto se zde srazilo s autobusem a na místě musely zasahovat hned dva záchranářské vrtulníky. Řidič automobilu s největší pravděpodobností nedal přednost autobusu, který ho následně smetl. "Nedal mi přednost a prostě ... nemohl jsem s tím nic udělat" - řekl řidič autobusu.
Po příjezdu hasičů začalo vyprošťování tříčlenné posádky osobního auta, včetně teprve jeden a půl roční holčičky. "Při příjezdu jsme zjistili, že v osobním automobilu jsou zaklíněny dvě osoby plus malé dítě" - uvedl pro televizi Nova velitel zásahu Tomáš Klaban.
Posádka vozu byla s vážnými zraněními transportována do nemocnic v Olomouci, Hradci Králové a Ústí nad Orlicí. Nejhůře dopadl řidič. Místo nehody zůstalo několik hodin zcela neprůjezdné. Příčiny srážky jsou nyní předmětem vyšetřování.


V Lanškrouně na Orlickoústecku se v úterý odpoledne srazil autobus s osobním autem. Zranilo se několik lidí.

"Proč se osobní auto s autobusem srazilo, zatím nevíme. Pro zraněného řidiče osobního auta letěl záchranářský vrtulník, který ho převeze do nemocnice," řekla v šest hodin večer mluvčí orlickoústecké policie Eva Sichrová.

Dodala, že při srážce byla zraněna i žena cestující v autě a jedenapůlroční dítě. V autobuse podle Sichrové kromě řidiče nikdo nebyl.


Zdroj: www.tn.cz
Foto: Zdeněk Mastný, Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.