Good night, it is Monday 24.2.2020. It is the nameday of Matěj, tommorow is the nameday of Liliana.
Badminton
Událostí sezóny 2007-2008 se stala pro naše badmintonisty série přátelských utkání v Katalánsku od 16. do 23. dubna v Barceloně, v La Garriga a Gironě, kde strávili týden nejen sportu, ale i poznávání cizí kultury v příjemném prostředí.
Přes deštivé počasí, které je pro vyprahlou oblast Katalánska nesmírně důležité, prožili několik dní plných nevšedních zážitků. Postupně navštívili všechny nejvýznačnější dominanty Barcelony: Španělské, Kolumbovo a Katalánské náměstí, Olympijská sportoviště, pobřeží Středozemního moře a plavecký bazén atd. Zhlédli Národní muzeum, stavby Antonia Gaudího a i tak běžná turisticky hojně vyhledávaná místa jakou je pro všechny návštěvníky hlavní třída La Rambla a typická tržnice v centru.
První utkání se konalo na půdě v La Bellaterra v rozsáhlém komplexu univerzity, 20 km od Barcelony. Po odehraných 18 utkáních zvítězili naši borci poměrem 11:7. V sobotu opustili na celý den Barcelonu, aby v lanškrounských barvách bojovali na dvoudenním turnaji jednotlivců v La Garriga. Dvě obrovské haly v každé s počtem 12 kurtů a tribunami (pro srovnání: Hala na Střelnici 4 kurty), na kterých bylo celkem kolem čtyř stovek přihlížejících diváků, se hrálo do pozdních večerních hodin.
V neděli ráno se všichni rozloučili s Barcelonou a se svými dalšími hostiteli z týmu Salt zamířili do Girony na turnaj čtyřher. Součástí tohoto nebývale vřelého přijetí a v režii Saltu byl následující doprovodný program třídenní návštěvy tohoto města: společný oběd, sdělování dojmů, výletní cesta do známé oblasti Costa Brava, prohlídka s průvodcem historické části města Girony, společný půlnoční trénink a večírek na rozloučenou. 

 
Text: Jiří Dinga
Foto: Lucie Kopecká

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.