Good morning, it is Thursday 20.2.2020. It is the nameday of Oldřich, tommorow is the nameday of Lenka.
UDG
Jak všichni víme, ve čtvrtek pro nás studenti připravili úspěšný Majáles. O skvělou atmosféru se postaraly také hudební skupiny v čele s UDG. I když této kapele chyběl jeden člen, tak jejich tóny rozpohybovaly nemálo diváků. Zřejmě nikomu neušel pohled na bubeníka Tomáše Staňka, který velkou část vystoupení hrál pouze v kraťasech.
 

My jsme se tohoto showmana zeptali na pár otázek:

Jak se vám v Lanškrouně hrálo? Co říkáte na místní publikum?
Koncert v Lanškrouně byl perfektní hlavně ze strany publika. Ne vždycky se lidi chtějí prostě bavit a užít si koncert. Gympláci si zkrátka akci skvěle zorganizovali a pak si ji skvěle užili. stejně jako my :)
 

Hrajete častěji na akcích, jako je Majáles, nebo se zaměřujete spíše na vlastní koncerty?
Hrajeme všude, kam nás pozvou :) Majálesy, festivaly, vlastní koncerty, benefiční akce, někdy i plesy...Každé má něco do sebe. Vlastní koncert je delší, kratší sety jsou zase větší smršt :)
 

Plánujete v blízké době nějaké koncerty ve Východních Čechách?
Pokud vím, tak z festivalů určitě Rock for People v Hradci Králové, pak na podzim koncert v Pardubicích možná i v Litomyšli a Lanškrouně v Apollu :)


Na stejné otázky jsme se zeptali také zpěváka Petra Vrzáka:

Jak se vám v Lanškrouně hrálo? Co říkáte na místní publikum?
Lanškroun mě mile překvapil. Příjemná a ochotná organizace žáků místního gymnázia se o nás starala jako zkušený realizační tým velkých festivalů. Přijeli jsme s lehce upraveným playlistem, protože kytarista Guillaume Kondracki byl v tu chvíli někde mimo a nemohl s námi hrát. Atmosféra byla výborná a po prvních písních, kdy se ještě pracovalo na zvuku, se koncert slušně rozjel. Lanškroun se hold umí bavit.

Hrajete častěji na akcích, jako je Majáles, nebo se zaměřujete spíše na vlastní koncerty?
Všechny akce mají to svoje co tě baví. Na vlastních koncertech je znát, že publikum přišlo na tebe, zná texty a chce tě slyšet a vidět.

Plánujete v blízké době nějaké koncerty ve Východních Čechách?
Určitě nejlepší bude, když se podíváte do listu koncertů na našich webových stránkách
www.udg.cz. Východní Čechy tam určitě najdete. Co si pamatuju (čti, když se teď na stránky koukám) jsou tady Benátky nad Jizerou, Úvaly, Milovice, Hradec Králové a spousta dalších.

O UDG:
Kapela UDG vznikla roku 1998 v Ústí nad Labem. Tehdy si říkala ale ještě Useless demi-gods, zpívala částečně i v angličtině a tyto počátky se dají charakterizovat jako doba střídání a změn: Střídali se zkušebny, muzikanti, žánry a nakonec se změnil i název, který se zkrátil na UDG. Pokud se dnes „údégéček“ zeptáte, co ta tři písmena znamenají, odpoví Vám, že vlastně vůbec nic a že si můžete vymyslet něco svého.Tak podle fantazie.

www.udg.cz

Matěj Brýdl

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.