Good morning, it is Thursday 20.2.2020. It is the nameday of Oldřich, tommorow is the nameday of Lenka.

Auto"Chceme pomáhat lidem, kteří nemají stejnou startovní čáru jako my" - řekl Rudolf Adam z reklamní agentury Kompakt při slavnostním předání tzv. SOCIÁLNÍHO AUTOMOBILU v pondělí 16. června. S přáním mnoha šťastných kilometrů pak předal klíče od nového vozu Renault Kangoo Jiřímu Preclíkovi, předsedovi oblastního spolku ČČK v Ústí nad Orlicí.

 Český červený kříž bude auto provozovat, přičemž za volantem nejčastěji uvidíme jeho pracovnici Ilonu Maixnerovou.Na pořízení automobilu, který bude v regionu zajišťovat dopravu pro seniory, se podílí mimo jiné i 7 firem z Lanškrounska. Jejich loga jsou spolu s dvaatřiceti dalšími umístěna na karoserii auta. Jsou to lanškrounské společnosti: Fortell s.r.o., HJ Soft s.r.o., JCEE s.r.o., Klempířství MAN s.r.o., SCHOTT Elektronic Packaging s.r.o., Stale a.s. a také společnost Vondra & Vondra, která sídlí v Lukové.

Takzvanou senior dopravou se rozumí doprava pro osoby, které jsou vlivem svého věku, sociální situace nebo zdravotního stavu znevýhodněny (senioři, matky s dětmi, zdravotně postižení). Těmto lidem je na základě telefonické objednávky na čísle 774 412 117 poskytnuta přeprava například k lékaři, na vyšetření, nákupy, za kulturou či jinými službami. Doprava není hrazena zdravotními pojišťovnami, proto klient platí nezbytné provozní náklady. Jak nám sdělila řidička vozu Ilona Maixnerová, "ty v případě vozu Renault Kangoo představují 6 Kč za kilometr. " Není bez zajímavosti, že ČČK v Ústí nad Orlicí dosud zajišťoval senior dopravu dvěma jinými vozy. V roce 2007 této služby využilo 442 klientů a bylo uskutečněno 3 435 jízd zejména na Orlicko-ústecku a Českotřebovsku, kde mají vozidla svá stanoviště. Třetí auto nyní umožní i cesty na delší vzdálenosti.

Reklamní agentura Kompakt, která projekt SOCIÁLNÍ AUTOMOBIL realizuje již 9 let, předala do užívání dětským domovům, charitám, zařízením pro handicapované a ústavům sociální péče po celé republice již 203 automobilů. Projekt funguje tak, že agentura nabízí pronájem reklamní plochy na karoserii. Za peníze, které firmy zaplatí na 6 let dopředu, pak zakoupí vůz a předá jej do užívání konkrétnímu zařízení. Pracovníci Českého červeného kříže vyjádřili své poděkování nejen agentuře Kompakt, ale předáním květin také manželům Lukeslovým, kteří se o získání finančních příspěvků na toto auto největší měrou zasloužili.

Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.