Guten Tag, es ist Dienstag 27.10.2020. Heute feiert den Namenstag Šarlota / Zoe, morgen Státní svátek.

Po několika měsících od původního termínu realizace se děti z Lanškrouna dočkají nového hřiště. Na konci srpna jim ho v lokalitě Teslov do užívání předá Michal Nesvatba a zástupci potravinářského řetězce, který výstavbu hřiště financoval.


Zpoždění má na svědomí nerozhodnost vedení zdejší radnice, která nebyla schopna nabídnout obyvatelům zajímavé lokality pro umístění hřiště. Nakonec musela do hry vstoupit místní občanská aktivita, která lidem nabídla větší množství lokalit a lidé si v internetovém hlasování nakonec vybrali. Vzhledem k tomu, že rozhodnutí o umístění hřiště nepadlo do data termínu plánované výstavby, musela být realizace odložena. Naštěstí slavnostní otevření je v Lanškrouně naplánované na sobotu 30. srpna od 9 hodin v prostoru nově vzniklého hřiště v ulici Olbrachtova.
"Rákosníčkovo hřiště společně se zástupci vedení města otevřeme v 9:15 před vystoupením Michala z Kouzelné školky, které je zajištěno na 9:30 hodin. Po vystoupení Michala Nesvadby následuje další program - divadelní soubor bude vystupovat každou hodinu, děti plní po celý den disciplíny, za které obdrží dárkovou taštičku, pro děti je připraven výtvarný a dětský koutek, focení s Rákosníček a maskotem Rákosníčka, balónkový klaun, bohaté občerstvení z našich produktů,“ popsala program zástupkyně společnosti Lidl Anna Těžká.
Dětská hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka nabízí dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, nechybí kolotoč nebo různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky. Rákosníčkovo hřiště je určeno zejména dětem předškolního věku. Obyvatelé města hřiště získali ve vyhlášené soutěži společnosti Lidl díky 5.398 hlasům a celkovému čtvrtému místu ve své kategorii. Další dvě hřiště vznikla na jaře tohoto roku také v Ústí nad Orlicí a v Rychnově nad Kněžnou.


-rup-

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.