Guten Tag, es ist Dienstag 27.10.2020. Heute feiert den Namenstag Šarlota / Zoe, morgen Státní svátek.

Firma Forez plánuje zdvojnásobit výrobní prostory pro lisování plastů. Nový provoz bude stát kolem 150 milionů korun. Výrobce automobilových dílů také během několika let přijme pět desítek až stovku lidí.


„Naše firma z osmdesáti pěti procent dodává do automobilového průmyslu. Letos už jsme museli požádat naše zákazníky, aby nám tolik projektů nedávali, protože nemáme dostatek lidí a kapacit. Jinak bychom mohli růst mnohem rychleji," řekl výkonný ředitel firmy Martin Pecháček. Forez dodává do automobilů interiérové díly, části benzinových čerpadel, díly pro filtraci vzduchu, turbo-
dmychadla, chladiče a klimatizační jednotky a části zámků. Firma lisuje plastové díly s kovovými prvky v pronajatých objektech v Lanškrouně.
Nové zázemí chce postavit nedaleko v obci Sázava, kde již jedna lisovna plastů a montovna stojí. Do roku 2016 by tam měla být postavená další výrobní hala, sklady a technologické centrum. „Naše produkce potom stoupne o třicet procent. Pokud splníme závazek státu, že skutečně navýšíme výrobní kapacitu, zaměstnáme další lidi a budeme po roce 2016 dosahovat vyšších zisků, budeme mít daňové úlevy," řekl Pecháček.
Další plány má společnost po roce 2020. „V druhé a třetí etapě bychom rádi rozšířili montážní prostory a ještě přistavěli haly pro vstřikování plastů a sklady. Připravujeme si územní řízení. Kdyby i nadále rostl automobilový průmysl, chceme být připravení," řekl Pecháček.
Společnost existuje od roku 1996. Podnik se předloni sloučil s lanškrounskou společností Orpa Plastic. Provozy tak má na pěti místech, kromě Lanškrouna a Sázavy také v Ústí nad Orlicí, Ostrově a Šternberku na Olomoucku. Firma zaměstnává okolo 200 lidí a loni vykázala obrat téměř 350 milionů korun.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.