Guten Tag, es ist Samstag 17.8.2019. Heute feiert den Namenstag Petra, morgen Helena.

190723 hudbaKulturní léto zakončí koncert Komorního souboru Atlantis Collegium 30. srpna od 17:30 hodin v areálu koupaliště u Dlouhého rybníka. Od 17:30 poběží program pro děti, v 19:30 se areálem rozezní vodní hudba v podání špičkového Komorního souboru Atlantis Collegium a ve 21:30 hodin se můžete těšit na promítání filmu Bohemian Rhapsody.


Vstupné 50 Kč na vystoupení pro děti, 250 Kč na Collegium Atlantis.

 

Sestava souboru: 2 housle, viola, violoncello, kontrabas, 2 hoboje, 2 lesní rohy, fagot a cembalo. K tomu sólová flétna.

 

Program:
Georg Philipp Telemann: Ouverture C dur „Vodní hudba“
(1681 – 1767)

Výběr:
Gavotte. Dovádějící najády
Loure. Zamilovaný Neptun
Harlequinade. Žertující tritoni
Gigue. Příliv a odliv
Canarie. Veselí námořníci

Antonio Vivaldi: Flétnový koncert F dur „La tempesta di mare“ /
(1678 – 1741) /“Mořská bouře“

Georg Philipp Telemann: Hexen – Tanz / Tanec čarodějnic
(1681 – 1767)
In der Laussherberg / V zavšivené noclehárně – 5. a 8. část ze Suity G dur „La putain“ / „Děvka“

Wolfgang Amadeus Mozart: Andante in C dur, KV 315 pro flétnu a orchestr
(1765 – 1791)

Joseph Haydn: 12 malých divertiment – výběr
(1732 – 1809)

Wolfgang Amadeus Mozart : Rondo in D dur KV 373 pro flétnu a orchestr
(1765 – 1791)

Georg Friedrich Händel: Vodní hudba, Suita č.1 F dur
(1685 – 1759)

 

 

VÍTĚZSLAV PODRAZIL absolvoval obor dirigování na Akademii múzických umění v Praze ve třídě prof. Václava Neumanna. Během studia pracoval jako asistent dirigenta v opeře Národního divadla v Praze pod vedením šéfa opery Zdeňka Košlera.
V letech 1987 – 1990 byl dirigentem plzeňské opery (B.Smetana – Dalibor, A.Dvořák – Čert a Káča, Rusalka, G.Verdi – Simone Boccanegra, O.Nicolai – Veselé paničky windsorské, J.Offenbach – Orfeus v podsvětí, O.Nedbal – Z pohádky do pohádky), od r.1991 do r.1992 šéfdirigentem Komorní opery Praha (W.A.Mozart – Figarova svatba, Kouzelná flétna). V té době vedl také Symfonický orchestr plzeňské konzervatoře.

Nahrávky realizované v letech 1992 a 1993:
– Opera – oratorium Ivana Kurze „Večerní shromáždění“, nahrávka pro Českou televizi.
– CD „Mozartův Quodlibet“.
– CD „Česká liturgická hudba“.
– CD „Melodie světových operet“ – první operetní nahrávka CD, která vznikla v České republice.
– CD „František Ignác Antonín Tůma, Jan Dismas Zelenka“ – novodobá premiéra Mše C dur F.I.A.Tůmy a tři části z Lamentationes Jeremiae prophetae J.D.Zelenky.

V roce 1993 V. Podrazil založil ORCHESTR ATLANTIS a komorní sdružení ATLANTIS COLLEGIUM , které je tvořeno užším výběrem sólistů a členů tohoto orchestru. S Orchestrem Atlantis a jeho komorní sestavou se zúčastnil mezinárodního festivalu „Starý zákon v umění“(1995), mezinárodního hudebního festivalu „Musica Iudaica“(1996), společných koncertů s Tel-Avivským komorním sborem (1998) aj.
V současné době jsou oba tyto soubory tvořeny převážně hudebníky, kteří se systematicky zabývají komorní a sólovou hrou.
Kromě všeobecně známých skladeb tvoří velkou část repertoáru Orchestru Atlantis a Atlantis Collegia duchovní hudba, méně známé skladby starých mistrů a díla soudobých autorů.
Jazzovým skladbám a hudbě obsahující jazzové prvky se Orchestr Atlantis věnuje od r. 2002.
Programy s neobvyklými kombinacemi klasické a moderní hudby nebo kombinace komorních a orchestrálních skladeb jsou součástí programové nabídky Orchestru Atlantis i jeho komorní sestavy.
V r. 2010 byla V. Podrazilovi a Orchestru Atlantis udělena cena Euro Pragensis Ars za interpretaci skladeb soudobých autorů.
Někteří čeští a zahraniční skladatelé napsali nebo v současné době komponují své skladby přímo pro Orchestr Atlantis nebo jeho komorní sestavu: Premasiri Khemadasa (Srí Lanka), Max Stern (Izrael), Petr Pokorný, Vlastislav Matoušek, Jan Děd, Karel Šimandl, Vít Clar, Stanislav Jelínek, Kazuhiko Hattori (Japonsko), Karel Janovický (Velká Británie), Mark Kopytman (Izrael), Aladár Lašanský, Josef Vejvoda, Lukáš Sommer, Juraj Filas a Roman Haas.