Guten Morgen, es ist Mittwoch 28.10.2020. Heute feiert den Namenstag Státní svátek, morgen Silvie.

200913 knoflik„Protože Lanškroun je zvyklý na Kopu, která letos nebyla, tak ta myšlenka byla: Proč neudělat pochod pro děti na Knoflíku?" říká Stanislava Zachařová, majitelka kempu Knoflík v lokalitě lanškrounských rybníků. 11. září vpodvečer čekal děti v doprovodu rodičů pochod kolem lanškrounských rybníků. Měřil kolem 5 km, podobně, jako nejkratší trasa Kopy.

Pohádkový les sice chyběl, ale místo toho se procházelo čtyřmi stanovišti, kde děti plnily jednoduché úkoly. Na stanovišti u sjezdovky sestavovaly z destiček barevného panáčka, u Edwardova pramene házely míčkem na cíl. Trasa vedla přes nový most u Lanškrouňáčku, kde absolvovaly lanovou dráhu a na hřišti s překážkami pro Gladiator race měly proskákat pneumatikami tak, aby unikly vlkovi (podobně jako na snímku č. 14 předvádí Červená Karkulka). 

Na každém stanovišti dostaly sladkou odměnu, v cíli pochodu na Knoflíku pak diplom a medaili. Účast na to, že to bylo poprvé, byla velmi dobrá, na pochod se vydaly asi tři stovky účastníků. Příští rok to chceme udělat zase, ale v jiném termínu," plánuje majitelka Knoflíku.

Poté se děti pobavily se Standou Celým a Gábinou Mačudovou při diskotéce a dětských soutěžích. Program pokračoval vystoupením Markéty Drábkové (zpěv) za doprovodu klavíru (Jaroslava Havlíčková) a večerní afterparty s DJ Michalem Knejpem z rádia Černá Hora. „V osm večer tady ještě byly děti, tak program přizpůsobil jim, potom už byla zábava pro dospělé a bylo to moc pěkné," uzavřela povídání o páteční akci Stáňa Zachařová.

Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.