Gute Nacht, es ist Mittwoch 28.10.2020. Heute feiert den Namenstag Státní svátek, morgen Silvie.

200617 regionemSportovní klub policie Duha Lanškroun připravuje na termín 31. 7. – 2. 8. 2020 34. ročník Mezinárodního cyklistického závodu Regionem Orlicka pro kategorii Junior. 
Hlavním dějištěm závodu bude město Lanškroun a silnice v Pardubickém a Olomouckém kraji.


Jedná se o sportovní akci s dlouholetou tradicí. V minulosti v závodě zvítězili sportovci, kteří nám dělají radost i v současné době. Jen namátkou jména sportovců, kteří uspěli v našem závodě a která se později objevovala ve výsledkových listinách světových soutěží: V ročníku 2005 zvítězil domácí závodník Leopold Konig, o rok později byl nejlepší Slovenský reprezentant Peter Sagan, v ročníku 2011 zvítězil odchovanec našeho klubu Daniel Turek, kterého v roce 2013 nahradil další bývalý závodník našeho klubu Michal Schlégel. Naposledy Český závodník vyhrál v roce 2016, kdy se vítězem stal dnešní reprezentant ČR Jakub Otruba .

V závodě startují: Závodníci kategorie Juniorů (U/19) a nejlepší z kategorie Kadetů (U/17). Pořadatel pozval závodníky ze sousedních států.
O start v letošním ročníku projevili zájem týmy z Německa, Rakouska, Slovenska, ale i Belgie, Nizozemí a Finska,.
Pro závodníky je připraveno šest soutěží: Soutěž jednotlivců (U/19), Sprinterská soutěž, Soutěž o nejlepšího vrchaře, Soutěž o nejlepšího závodníka Juniora (U/18), Soutěž o nejlepšího Kadeta (U/17) a Soutěž družstev.

 

Program závodu:

Pátek 31. 7. 2020 Lanškroun

16:00 Představení závodníků, zahájení závodu na náměstí M. Marků
17:00 start I. etapy "Výprachtické" 75 km na okruhu: Lanškroun, Nepomuky, Výprachtice, Heřmanice, Chudoba, Albrechtice, Lanškroun. Na trati jsou v dvě Horské prémie na Chudobě v prvním a ve třetím kole, Rychlostní prémie bude ve druhém okruhu na příjezdu do Lanškrouna. Okruh absolvují závodníci 3x a v cíli na Náměstí M. Marků je budeme očekávat v 18:30 – 19:00 hodin.

 

Sobota 1. 8. 2020 Lanškroun

Je na programu II. etapa "Nepomucká" Časovka jednotlivců na trati Lanškroun, Nepomuky a zpět.
Start v ulici Kralické u firmy DOTA.
Jede se na uzavřené trati pro veškerý provoz. Vjezd pro čerpání PHM u Firmy DOTA Bude povolen.
Start: První závodník odstartuje v 9:00 hodin, Cíl je naplánován na 11:30 hod.
Objízdná trasa pro ostatní dopravu je vedena z Lanškrouna směr Třešňovec a Horní Čermnou směr Nepomuky. Obrácený směr vede: Nepomuky, Horní Čermná, Třešňovec, Lanškroun.

 

Sobota 1. 8. 2020 15:00 hod. start náměstí Jablonné n/Orlicí - III.etapa - silniční závod.

Řazení závodníků na Slavnostní start a Slavnostní Start se uskuteční v prostoru náměstí v Jablonném nad Orlicí. Po slavnostním startu se vyjede po silnici č. I/11 směr Ostrava. Následuje první Horská prémie Červenovodské Sedlo, dále obce Červená Voda, Bílá Voda, Bukovice, Olšany, Klášterec, zde trať odbočuje ze silnice  I/11 a stoupá na druhou Horskou prémii Zborov, následují Horní Studénky, křižovatka Na dole, Jedlí, dále třetí Horská prémie Crhov, Cotkytle, a čtvrtá Horská prémie Lázek, následuje sjezd do obce Tatenice a trať pokračuje směr Lubník, Sázava, Lanškroun. V cíli na Nám. M. Marků budou závodníci očekáváni v 16:45 – 17 hodin.
Neděle 2.8.2020 9:00 hod. start Nám. M. Marků - IV. etapa - silniční závod, Řazení závodníků na startu bude probíhat za uzavřeného provozu na Nám. M. Marků.

Trasa IV. Etapy je vedena: Výjezd z města po ulici Dobrovského sil. č.I/43, křiž. ul. Kralická Vlevo po silnic II/311,  dále Nepomuky, Horní Čermná, Dolní Čermná, Verměřovice,. Letohrad, Horská prémie Šedivec vlevo na sil.č.I/11, Rychlostní prémie Žamberk, dále směr Dlouhoňovice, Hejnice, České Libchavy, Horská prémie Rozsocha, dále Rviště, Libchavy, Ústí nad Orlicí, Horská prémie Andrlův Chlum, směr Řetůvka , Rychlostní Prémie Řetová, Přívrat přímo, křiž. Nad Kohoutem, Rychlostní prémie Náměstí Česká Třebová, dále po Sil. I/14 směr Třebovice, Třebovice křiž I/43 vlevo, Damníkov křiž. Vpravo, Damníkov, Luková, Lanškroun ul. Husova, Křiž. u Penny Market Vlevo, Lorencova   Alej, Kruh. Objezd Vpravo, Nám M. Marků Cíl. V cíli budeme závodníky očekávat v 11:00 hodin.

Pořadatel má povolení k pořádání sportovní akce a ke zvláštnímu užívání silnic I. II. a III. třídy v uvedeném regionu. Závod bude probíhat za běžného silničního provozu, regulace dopravy bude prováděna příslušníky policie ČR a pořadateli na křižovatkách a na motorkách. Další opatření pro bezpečnost a plynulost silničního provozu bude řešena dle požadavků vzniklé situace pořadatelem závodu.

Zveme všechny příznivce cyklistiky ke shlédnutí hodnotné sportovní podívané. Prosíme účastníky silničního provozu, kteří se potkají na silnici s konvojem závodu, aby uposlechli pokynů policie a pořadatelů.


Petr Bucháček
ředitel závodu


View the embedded image gallery online at:
https://lanskrounsko.cz/de/9477-ro-2020#sigProGalleria004a7fabbd

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.