Gute Nacht, es ist Sonntag 12.7.2020. Heute feiert den Namenstag Bořek, morgen Markéta.

191115 polaciV říjnu uplynulo dvacet let od podepsání partnerské smlouvy, která navázala na výsledky již předchozí třináctileté spolupráce mezi lanškrounskými a polskými školami. Dohodu o partnerství mezi městy Lanškroun a Dzierżoniów uzavřely 27. října 1999 tehdejší starostové Jaroslav Karlík a Grzegorz Kiejnich.

Obě města po celou dobu spolupracovala a vyměňovala si zkušenosti v oblastech školství, kultury, cestovního ruchu, sportu i činnosti samosprávy. Z konkrétních akcí zmiňme například Hlínafest, trvalou výstavu Diora-Tesla v suterénu radnice, Cykloglacensis, Motosraz, společné vysazení ovocných stromů v Pivovarské zahradě...

14. listopadu navštívila Lanškroun delegace složená z členů městské rady polského Dzierżoniówa. Členové delegace si prohlédli zajímavá místa v Lanškrouně a v podvečer se sešli v L´Artu na slavnostním zasedání Rady města. V závěru pak starosta Radim Vetchý a burmistrz Dariusz Kucharski podepsali deklaraci stvrzující spolupráci na další období. Večer se pak místní i hosté společně zúčastnili koncertu Jarka Nohavici.

Součástí oslav výročí byla i návštěva starosty města Lanškroun Radima Vetchého na říjnovém zasedání městské rady Dzierżoniów, kde za tónů české a polské hymny obdržel Medaili za zásluhy městu Dzierżoniów.

Marie Hrynečková

 

Foto:
1 - Polskou delegaci přijal starosta Radim Vetchý ve své kanceláři.
2 - Slavnostní zasedání Rady města v salónku Rudolf v multifunkčním centru L´Art 14. listopadu.
3 - V úvodu zazněly hymny obou národů.
4 - Deklaraci stvrzující spolupráci pro další období podepisuje Dariusz Kucharski.
5 - Oba starostové s podepsaným dokumentem.
6 - Text deklarace v obou jazycích.
7 a 8 - Poláci a Češi vysadili letos na podzim ovocné stromy v Pivovarské zahradě.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.