Guten Morgen, es ist Donnerstag 20.6.2019. Heute feiert den Namenstag Květa, morgen Alois.

190323 selke1V posledních dnech plnily stránky sportovních médií hlavně zprávy o kvalifikačním zápase Anglie proti České republice. Zápas skončil českou prohrou, s favoritem prohrál 0:5. A tak se opět vyrojily diskuze, kdo spasí český nároďák, kde se skrývají hráči, jako byl Pavel Nedvěd či Jan Koller. Jednou z posil české reprezentace by se mohl stát německý fotbalista Davie Selke, který má české, konkrétně lanškrounské kořeny.

Davie Selke je čtyřiadvacetiletý fotbalový útočník, který momentálně obléká dres berlínského klubu Herta BSC. Selke prošel mládežnickými reprezentacemi Německa. Zahrál si i za německý olympijský výběr do 23 let, za A-tým ale dosud nenastoupil. Kvůli velké konkurenci v německém útoku prý uvažuje o tom, že by v budoucnu reprezentoval Česko. A proč ne?!

Jeho maminka je Češka a pochází z Lanškrouna a jako malý tu Davie trávil hodně času. „Do svých patnácti jsem většinu prázdnin trávil v Lanškrouně. Teď už bohužel vídám příbuzné v Česku jen nepravidelně. Když se mi to podaří časově zařídit, snažím se je navštívit aspoň jednou dvakrát ročně o svátcích,“ říkal v roce 2016 pro Prager Zeitung. A o jeho služby by měl zájem i reprezentační trenér Šilhavý, jak uvedl v Televizi Seznam. A tak by zkušenosti, které sbíral i v Lanškrouně, mohly pomoct českému fotbalu. „Můj dědeček se mnou objížděl mnoho fotbalových turnajů a velmi mě podporoval. Kromě toho si se mnou v Česku také často kopal na hřišti,“ vyprávěl Davie o svých začátcích v rozhovoru v Prager Zeitung. Davie Selke připisuje svou rychlost českým kořenům, vytrvalost zase má prý z etiopské strany od tatínka. A tak jen čas ukáže, jestli svou rychlostí a fotbalovou šikovností v budoucnu pomůže i českému národnímu týmu.

Pavlína Hajzlerová
Foto: Isport.cz

190323 selke2

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.