Fehler
  • JFolder: :files: Der Pfad ist kein Ordner! Pfad: /data/web/virtuals/8502/virtual/www/images/stories/galery/zpravodaj/090112-kralove
Hinweis
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/galery/zpravodaj/090112-kralove
Mahlzeit, es ist Mittwoch 23.10.2019. Heute feiert den Namenstag Teodor, morgen Nina.

Josef LadaSolidarita s potřebnými lidmi je silná.
Potvrdily to výsledky sobotního koledování tří králů po Lanškrouně, Sázavě a Dolním Třešňovci.
Spoluobčany v nouzi jsme podpořili částkou 101.184,- Kč.

Koledníci vyprávěli, že se skoro nevyskytlo, aby někdo oslovený nepřispěl do pokladničky. Všichni dárci si zaslouží velké poděkování. Je povzbuzující pozorovat, že naše společnost není citově okoralá a je si vědomá potřeby pomáhat i zezdola a nečekat na to „až ti nahoře…“.
V jednotlivých „kasičkách“  se nashromáždilo od 4 tisíc až po 7 tisíc korun.
Když trochu zauvažujeme nad čísly a porovnáme si vybrané částky od dárců s počty všech dospělých obyvatel, jež nejlépe vyčteme z volebních statistik podzimu 2008, vyjde nám následující:
Bereme-li všechny tři lokality dohromady, činí průměrný dar na dospělého obyvatele skoro 12 korun.
V samotných obcích to bylo více. V Sázavě vychází přes 26 korun na každého dospělého obyvatele a v Horním Třešňovci dokonce přes 32 korun.
Článek o Tříkrálové sbírce 2009 ze soboty bychom chtěli zpřesnit informací, že zatím co v Lanškrouně koledovali místní skauti a skautky se svými sourozenci, v Sázavě a Horním Třešňovci to byla místní mládež. Organizace sbírky však byla pro všechna tři místa společná.

 

 Jiří Kohout

{gallery}galery/zpravodaj/090112-kralove{/gallery}

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.