Guten Morgen, es ist Dienstag 17.9.2019. Heute feiert den Namenstag Naděžda, morgen Kryštof.

VernisážOkouzlení krajinou - je název výstavy dvou lanškrounských malířů a dlouholetých přátel, pánů ing. Ladislava Ševčíka a MVDr. Ivana Rozsívala, která byla zahájena v městském muzeu 8. března a potrvá do 6. dubna. Dle slov ředitelky muzea paní Marie Borkovcové, která výstavu zahájila, "jsou duchovními krajinami a inspirací Ivana Rozsívala především Šumava, okolí Lenory, Jeseníky, oblast Žďárského potoka a Českomoravská vysočina, Sedliště. Ladislava Ševčíka očarovala krajina na Lanškrounsku. Sázavské údolí, lanškrounské rybníky, Nepomuky, okolí obce Trpíku, Třebovské stěny, Suchý vrch. Tedy příroda Orlicka a Orlických hor. Ztvárňuje zátiší a nálady v krajině v různých ročních obdobích. Blahopřeji umělcům - pokračovala Marie Borkovcová - k této výstavě. Uzrávají jako víno, a proto vám jistě tato výstava přinese velké zážitky."
Při vernisáži byla také pokřtěna právě vydaná kniha známého lanškrounského básníka pana Jiřího Faltuse Kdo nevěří ať sem běží. Autor byl přítomen, a tak mohl dětem výtisky osobně podepsat. O kulturní zážitek se při vernisáži postarala skupina Ilja Michalec Band.
Mezi četnými návštěvníky, kteří si se zájmem prohlíželi vystavené obrazy, byl i známý znalec a obdivovatel umění MUDr. Miroslav Macek, kterého jsme se zeptali na jeho dojmy z výstavy. Řekl nám: "Je neskutečně záslužné, že takové výstavy vznikají. A že jsou regionální malíři, kteří zachycují krajinu, která se postupně proměňuje a mizí. To má neuvěřitelnou vypovídací hodnotu pro budoucí generace. Co se týká stylu malby, je vidět, že jsou to bravurní kreslíři a malíři.... zdráhal bych se nazvat je amatéry."

 

- mh -

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.