Guten Morgen, es ist Dienstag 17.9.2019. Heute feiert den Namenstag Naděžda, morgen Kryštof.

KřestPřesně na první jarní den se v lanškrounském klubu Apollo dočkalo slavnostního křtu nové cédéčko Ilji Michalce nazvané EASY COMPANY /Bezstarostná společnost/. Přináší patnáct autorských instrumentálních a orchestrálních skladeb nahraných v královéhradeckém studiu Triton.

CD spatřilo světlo světa díky spolupráci s pražským vydavatelstvím Popron a také finanční podpoře několika Lanškrouňáků, kteří této muzice fandí, ing. Jiřího Tecla (Stepa), ing. Mojmíra Králíka a Radoslava Pražáka (Gufero).
Slavnostní večer zahájil Ilja Michalec promítnutím videoklipu živě doprovázeného scénickou hudbou, kterou složil právě pro tuto výjimečnou příležitost. Hned nato následovaly další instrumentální skladby, které okořenil svým výkonem první host večera saxofonista Jan Klimoš.
Potom se už pánové Jiří Tecl, Mojmír Králík a majitel nahrávacího studia Triton Josef Zámečník ujali křtu nového CD s přáním, aby se cédéčko nejen dobře poslouchalo, ale také dobře prodávalo a aby autor vydal brzy další obdobně úspěšná. Křtu se bohužel z důvodu nemoci nezúčastnili kmotři pan farář dr. Zbigniew Czendlik a pan Tomáš Uher z vydavatelství Popron. Program dále pokračoval za účasti dalších hostů, výborných zpěvaček Sašy Sadovníkové a Zuzky Zedníčkové, které zazpívaly některé autorovy skladby. Celý večer se nesl v duchu příjemné nálady dlouho do noci.
Ilju Michalce si veřejnost nejčastěji spojuje s jazzpopovou skupinou One Brain, která vznikla v roce 1999. On sám říká: "stylem muziky jsem se snažil navázat na Jana Hammera, který po osmašedesátém roce odešel a dlouho tady nikdo podobnou muziku nedělal. Po roce 2000 konečně začaly vznikat další kapely podobného zaměření, takže dnes už v republice nejsme sami". V kapele One Brain hrají Jan Roller - bicí, Martin Horský - basová kytara, Milan Roller - kytara, Ilja Michalec - syntetizátory a zpívá Saša Sadovníková. One Brain zatím vydal 3 CD, čtvrté je hotové, ale zatím ještě není vydané. Kromě toho se podílel autorsky a aranžérsky na mnoha dalších albech viz

www.iljamichalec.cz .
Nedávno Ilja Michalec založil další uskupení nazvané Ilja Michalec Band, kde hrají výše jmenovaní účinkující hosté.
Je také hudebním dramaturgem známého a dnes již mezinárodního jazzového festivalu Jazz A Little Otherwise /jazz trochu jinak/, na kterém se organizačně podílí kolegové z občanského sdružení SLEEPY HOLLOW ve spolupráci s Kulturním centrem v Lanškrouně a za finanční podpory města. Osmý ročník festivalu bude uspořádán 12. dubna ve Společenském domě v Lanškrouně.

-ea-
Foto: Radek Lepka

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.