Příjemnou noc, je čtvrtek 23.3.2017. Dnes má svátek Ivona, zítra Gabriel.

170320 sneni23. 4. 2017 – neděle – 15:00 hod– sál lanškrounského zámku
Divadelní soubor Eduarda Vojana Brněnec
SKŘÍTKOSNĚNÍ –pohádka
podle knihy Markéty Vydrové napsaly Magdalena Dvořáková a Marcela Švecová.


Svět dětí a dospělých se v příběhu prolíná proto, aby rozehrál putování hlavního hrdiny skřítka Šalvěje, jeho kamarádky i všech postaviček v prazvláštní pohádku. Některé skřítkovy zážitky jsou praštěné nevšední a jiné zase plné adrenalinu, napětí, legrácek, krásných obrázků a písniček.

Slovo o souboru:
Ochotnické divadlo se v brněneckém regionu hraje více než 80 let. Členové souboru jsou ze širokého okolí, domovskou scénou je Lidový dům v Moravské Chrastové, který slouží k tomuto účelu od září 1935 dodnes. Novodobá historie Divadelního souboru Eduarda Vojana Brněnec započala v druhé polovině 70. let minulého století.
Zřizovatelem souboru je od roku 1995 Obec Brněnec. Soubor tak získal zázemí a jistotu a může dál pokračovat v dlouholeté tradici divadla v Brněnci.

Divadelní soubor je také hrdým pořadatelem krajské postupové přehlídky Sněhový Brněnec, kterou pořádá od roku 2004. Každoročně organizuje Divadelní bál, který je vyhledávanou událostí plesové sezony v okolí a od roku 2015 se zapojuje do celoevropské divadelní akce Noci divadel.

Divadelní soubor Eduarda Vojana má divadlo rád a hraje jej s chutí a s radostí. Budeme se snažit, abyste vy, diváci, měli možnost tu chuť a radost sdílet s námi…


www.ochotnici.brnenec.cz
Vstupné: 50,- Kč
Předprodej vstupenek od 31. 3. 2017 v Infocentru Lanškroun.