Příjemnou noc, je úterý 26.3.2019. Dnes má svátek Emanuel, zítra Dita.

190111 ocrNení to dávno co jsme se dozvěděli, že v našem městečku se bude konat závod OCR (obstacle course racing). Česky Extrémní překážkový závod sem přiveze partička profesionálů z Gladiator Race. Hned z jara 20.4.2019 se u rybníků změní prostředí na "válečné pole". Přibudou dočasně další překážky. Vytyčí se trať a další velká akce se bude těšit premiéře.

Co je ale podstatné, gladiatoři mysleli i na místní. Klasické kategorie Muži i Ženy do 39 let a nad 39 let, smíšenou kategorii mix a team rozšířili i na zvýhodněné kategorie "Lanškrouňáci" pro muže i ženy.
Stále větší popularitu získává tento sportovní fenomén i mezi dětmi, který bude též součástí.

Závod Gladiator Race RUN Lanškroun je vypsán na 4km+ a 20 překážek+, je to ideální start do světa
výzev, motivace a poznání vlastních hranic možností. Zde vyhrává komplexnost člověka. Do závodu se může přihlásit kdokoliv. Závod svojí obtížností RUN je vhodný pro začátečníky, hobbíky, ale nebude nouze ani o ostřílené borce z celé České republiky. Skvělý zážitek a památeční medaile za to stojí!

Závěrem? Závod je opravdu pro každého. Na závodech se odehrávají životní příběhy, kdy v cíli, nebo na trati potkáte i lidi, ke kterým nebyl život shovívavý a i s amputovanou končetinou jdou do těch nejdelších závodů a drží se hesla: Vzdát se bolí víc.

Michal Moravec, trenér Spartan Trainig Group Česká Třebová a závodník v OCRA CZ teamu