Příjemnou noc, je pátek 14.12.2018. Dnes má svátek Lýdie, zítra Radana.

Psalo se

180624 nasilnikMirek Vaňura, Tomáš Skoupý, Novinky.cz

Znásilnění je považováno za jeden z nejzávažnějších zločinů a pro oběti má vždy dalekosáhlé traumatické následky. Přesto v České republice tento trestný čin ohlásí podle odhadů jen 15 procent přepadených žen. Proto možná obětí sériového znásilňovače z východních Čech bylo více než devět.

180425 kompostOrlický deník / 25.4.2018
Shrabané listí, posekaná tráva... Kam s tím? Města v regionu nechtějí bioodpad jen tak v běžné popelnici a vycházejí lidem vstříc. V Lanškrouně a Moravské Třebové rozdají několik stovek kompostérů.

180408 lyzePrávo / 8.4.2018
Zatímco v podhůří už lidé pracují na zahrádkách, na horách si milovníci lyžování užívají poslední příležitosti obout lyže. V Čenkovicích na Orlickoústecku se lanovka sice již zastavila, na sjezdovce však bylo o víkendu veselo. Odvážlivci na lyžích i snowboardech tu překonávali 30 metrové jezírko.

180328 kulturakMF DNES / 28.3.2018

Kultura a společenské dění v Lanškrouně dostanou silný impuls. Na začátku podzimu bude otevřen nový kulturní dům. Město upraví i zanedbanou přilehlou zahradu. Novou podobu jí dodá autor litomyšlských Klášterních zahrad.

180222 pediatrOrlický deník / 23.3.2018
Lanškroun a Tatenice hledají dětského lékaře, Březová nad Svitavou zubaře. Marně. Podobný problém mají i další obce v Pardubickém kraji. Lékaři o praxe na venkově nestojí. Starostové slibují doktorům byty, výhody, ale nic nepomáhá.

180318 plus

5 PLUS 2, 16. březen 2018
Ředitel lanškrounského kina má prostý recept na nejvyšší návštěvnost kina. Práce s diváky a rychlé premiéry.

Nejnavštěvovanějším kinem mezi těmi jednosálovými, tedy vyjma multiplexu v Pardubicích, je v celém Pardubickém kraji kino v Lanškrouně.

180303 zachrankaMF Dnes / 3.3.2018
Cesta dvaasedmdesátileté Heleny Dvořákové, která se na Štědrý den po vyšetření v Orlickoústecké nemocnici vydala v lehkém oblečení a ve tmě do dvacet kilometrů vzdáleného Lanškrouna pěšky, mohla dopadnout špatně. Do nemocnice ji přivezla záchranná služba, zpátky už nárok na odvoz neměla, autobus jí nejel, taxík si vzít odmítla. Před podchlazením ji o štědrovečerní noci zachránil ochotný manželský pár, který ji našel u silnice.

180120 knihariOrlický deník / 19.1.2018
Místní škola drží knihařskou tradici jako jediná v zemi.

Znáte vůni nové knihy? Krása, kdo by ji neměl rád. Pro žáky oboru Knihař pro ruční zpracování, který se vyučuje na střední odborné škole a učilišti v Lanškrouně, je to denní chléb. Není náhoda, že ruční knihaři se učí právě ve městě, kde sídlily bývalé Východočeské papírny, které zřizovaly vlastní učiliště. Obor knihař je jediným oborem z bývalé školy, který nezanikl a vyučuje se na stávající odborné škole.

180124 radiaČeské noviny / 16.1.2018
Majitel firmy HaS, která dodává součástky výrobcům elektroniky, vytvořil u svého podniku v Dolní Čermné muzeum historických rádií. Karel Hrodek 32 let pracoval v Tesle Lanškroun a k výrobkům socialistického podniku má stále blízký vztah, i kvůli jejich designu. Jeho sbírka se ale neomezuje jen na ně, zahrnuje i historické kusy světových značek. Zajímavostí jsou například dvě rádia lidově zvaná Goebbelsova tlama, která nemohla přijímat některé frekvence, řekl ČTK sběratel.

180112 vlakacOrlický deník / 12.1.2018
Dva miliony, to je částka, kterou chtějí radní „utratit“ za nákup vlakového nádraží. Areál se má změnit k lepšímu a městu s tím pomohou architekti.