Dobré dopoledne, je čtvrtek 27.4.2017. Dnes má svátek Jaroslav, zítra Vlastislav.

Psalo se

170222-forezMF Dnes / 13.02.2017

VW, Škoda, BMW, Audi, Peugeot, Ford, Nissan, Toyota, Volvo, Honda a pro řadu dalších značek dodává díly česká firma Forez se sídlem v Ostrově. Firma dlouhodobě spolupracuje s největšími hráči na trhu a její finální výrobky putují do zemí všech kontinentů světa - Německo, Francie, Španělsko, Polsko, Rusko, Maďarsko, Čína, Malajsie, Mexiko či Brazílie.

170222-ravKrajské listy / 13.02.2017

Na podzim tohoto roku by měla lanškrounská firma Rawela, jejímž stoprocentním vlastníkem je německá společnost Weidmüller, otevřít novou výrobní a skladovací halu pro nástrojárnu a lisovnu kovů. Nová budova bude stát hned vedle stávající lisovny plastů. Symbolického rytí do země a odstartování výstavby se ujala také krajská radní Hana Štěpánová.

170222-fortellHospodářské noviny / 06.01.2017
Společnost Fortell, která se specializuje na výrobu plastových a kovových výrobků, má za sebou úspěšný rok. Tržby jí vzrostly o 17 procent na 316 milionů korun.
Firma investuje do robotizace své výroby. Drží tak krok se stále rostoucími nároky svých odběratelů.

Přestože počet zaměstnanců roste, firma se potýká s nedostatkem technicky kvalifikovaných pracovníků

170123-somaHospodářské noviny, 23. leden 1017:

Firma jako z Německa. Lanškrounská Soma těží z drahého vývoje i důrazu na design

Povedená investice Na okraji Lanškrouna stojí moderní prosklená budova, která už z dálky naznačuje, že se tady odehrává něco mimořádného. Patří české rodinné firmě Soma Engineering.

Výrobků firmy Sanela si málokdo všimne, přestože je používá každý den. Nikdy se jich totiž nedotkne. Jen malé logo mývala dává vědět, že tenhle produkt vyvinuli a vyrobili v Lanškrouně.

zibiOrlický deník 20. 10. 2016 - „Pro ty, kteří umí číst srdcem," píše se v úvodu nové knihy rozhovorů s lanškrounským farářem Zbigniewem Czendlikem. „Mým úmyslem bylo psát ji srdcem," říká o knížce s mírně šokujícím a pro čtenáře jistě mnohoslibným názvem Postel hospoda kostel známý kněz, který se vymyká jakýmkoliv škatulkám. Společně s autorkou Markétou Zahradníkovou v úterý knížku pokřtil v pražském knihkupectví Luxor.

Silný úder blesku při bouřce, která se přehnala nad Lanškrounem, poničil elektronická zařízení v budovách radnice. Zastupitelé museli proto před prázdninami neplánovaně do rozpočtu zařadit i sumu 303 tisíc korun, za niž město dokoupí přepětím zničené počítače a další výpočetní techniku.

lazekOrlický deník, 15. duben 2016: „O budoucnost Lázku se občané nemusí obávat," vzkazují veřejnosti noví majitelé rozhledny Stanislav a Petra Mlčůchovi za společnost Paper Black, která Reichlovu chatu s vyhlídkovou věží koupila v dražbě.

Z evropských fondů přiteklo do Pardubického kraje soukromým firmám i veřejným subjektům kolem 21 miliard korun. Nejvíce peněz za období 2007 až 2013 se podařilo získat žadatelům z okresů Pardubice a Chrudim.

Každoročně se na ně těší nejen místní důchodci – jako pořadatelé – ale i senioři z okolních vesnic, kteří se vždycky v hojném počtu zúčastní. Ne, že by tato akce byla pro organizátory nějaká ,,brnkačka", musí se postarat úplně o všechno: připravit program, zajistit občerstvení, tombolu, připravit sál atd.