Dobrý večer, je čtvrtek 14.11.2019. Dnes má svátek Sáva, zítra Leopold.

Okolí se změnilo v rozsáhlý park. Ale stavbu snad provázelo prokletí.Velký zámek před vyhořením Do nového zámku v r. 1714 uhodil blesk a téměř celý zámek vyhořel. Znovuopravený objekt ale neopatrností tesařů r. 1718 vyhořel opět. Neobnovovaný zámek byl roku 1756 z větší části zbourán.

 Z celé stavby se zachovala jen dnešní třípatrová věž se zaobleným nárožím, rozsáhlé sklepy a základové zdi. Nárožní věž byla r.1802 opravena a změněna v hostinec. Sklepy využíval lichtenštejnský pivovar Lanškroun. Neudržovaný zámecký park byl vykácen r. 1848 a nahrazen lesem. Torzo zámku sloužilo jako hostinec a zůstalo součástí pivovaru Lichtenštejnů do r. 1945. Poté přešel objekt do vlastnictví státu a r. 1969 do majetku města Lanškroun. Avšak od počátku 70.let není využíván. Zámeček s krásným výhledem tak dosud čeká na oživení.

Mapa Pardubického krajeMapa

Zpracoval Mgr. Miloš Krejčí © 2002, Infocentrum města Lanškroun a regionu Lanškrounsko, nám J.M.Marků 12, Lanškroun. Připraveno ve spolupráci s Měst. muzeem Lanškroun a OÚ Ústí n.O.- odbor život.prostředí.