Dobrý večer, je čtvrtek 14.11.2019. Dnes má svátek Sáva, zítra Leopold.

Po nuceném Ladislavově odchodu ze země se zámek stal vlastnictvím Lichtenštejnů, kteří ho prodali místnímu statkáři. V roce 1798 zámek vyhořel a po požáru bylo strženo jeho jižní a západní křídlo i arkádové chodby zbývajících křídel.Zámek Tatenice

V místech zbouraných budov byly postaveny nové hospodářské a obytné budovy. V části zámku byl hostinec. Po roce 1945 zámeček sloužil jako sklady a chátral. V polovině 80.let 20.stol. byla dokončena celková rekonstrukce zámku, obnovena sgrafita a omítková štuková výzdoba stropů, která patří k nejbohatším na Moravě. Velmi cenné jsou zachovalé renezanční vstupní a nádvořní portály a několik renezančních okenních ostění.
V interiéru opraveného zámku sídlí obecní úřad, je zde knihovna, restaurace, sál a obřadní síň s bohatými štuky. Rozsáhlé podkrovní prostory čekají na své využití.

Mapa Pardubického krajeMapa Lanškrounska

Zpracoval Mgr. Miloš Krejčí © 2002, Infocentrum města Lanškroun a regionu Lanškrounsko, nám J.M.Marků 12, Lanškroun. Připraveno ve spolupráci s Měst. muzeem Lanškroun a OÚ Ústí n.O.- odbor život.prostředí.