Příjemnou noc, je pátek 19.10.2018. Dnes má svátek Michaela, zítra Vendelín.

180918 jazz20. 10. 2018 19 hodin
Jazz a little otherwise – 18. ročník
sál lanškrounského zámku

Festival jazzové hudby slaví tento rok 18. narozeniny. Dramaturg a duchovní otec festivalu, lanškrounský muzikant a skladatel Ilja Michalec oslovil i tento rok různorodá hudební uskupení

 

- Elizabeth Lohninger Quartet (USA), Laura a její tygři (CZ), Ondřej Kabrna & Flying Hammnond, Gin in Jam.

 

 

Gin in Jam

V čele kapely stojí talentovaná zpěvačka Magdalena Řehořová. Jádrem uskupení jsou rytmičtí mágové, kytarista Rony Janeček, baskytarista Honza Šabinský a bubeník Petr Blahut. Jako v každé správné funk & soul hrající kapele nesmí ani tady chybět dechy – na saxofony hraje Nela Dusová a na trumpetu výjimečný sólista Karel Mužátko. A kdo tomu celému velí? Skládá, aranžuje, hraje na piano a trombón, a jmenuje se Jakub Žídek. Práce na projektu Gin in Jam započaly už na jaře roku 2016, kdy se kapela zformovala, začala tvořit své první skladby, jejichž autorství nenáleží pouze panu kapelníkovi, ale i dalším hráčům. Život písním vdechla Magda Řehořová nápaditými anglickými texty.

 

 

Ondřej Kabrna & Flying Hammond 

Ondřej Kabrna  patří mezi významné pianisty a varhaníky u nás. V roce 1994 začal studovat konzervatoř Jaroslava Ježka, obor klavír. Klavír absolvoval v roce 2000. V roce 2016 dokončil studia jazzu u Karla Růžičky na HAMU v Praze. V roce 2006 se dostal do semifinále mezinárodní soutěže sólového piana v Montreaux ve Švýcarsku.

Obsazení kapely : Ondřej Kabrna – hammond organ, Kryštof Tomeček – kytara, Jakub Nývlt – bicí.

 

 

Laura a její tygři

Na konci roku 1985 Karel Šůcha inspirován novelou Williama Saroyana Tracyho tygr zakládá v Neprakta klubu v Mostě rockovou skupinu Laura a její tygři. Dívčí jméno Laura evokuje něhu a krásu, tygři jsou symbolem nezkrotnosti a divokosti, černé brýle, bílé košile, černé kravaty a černé kalhoty vytváří nezaměnitelnou image skupiny. Fenomenální nástup Laury a jejích tygrů předznamenal více než 33 letou koncertní historii kapely. V roce 1993 získala kapela cenu francouzských médií Grand Prix Media RFI a její koncert v pařížské La Cigalle živě přenášel kanál MCM. Laura a její tygři mají v současné době na svém kontě více než 1600 koncertů , 12 vydaných alb a pět velkých koncertních projektů: Show Tomáše Tracyho, Rituál středoevropana z konce dvacátého století ve franouzském Agenu, Rituál na Žižkově, Laura versus Křižíkova fontána a Big Bang!

Současná sestava : Karel Šůcha – kapelník, basa, zpěv / Lucie Bakešová – zpěv / Miroslav Návrat – bicí / Tomislav Zvardoň – kytara / Ondřej Fišer – kytara, zpěv / Kamil Janský – saxofon, zpěv, road manager /  Milan Král – pozoun, zpěv / Radek Němec – trubka, zpěv / Alternace: Luboš Víšek – saxofon / Michal Němec – trubka /  Jan Kolář – trubka

 

 

Elisabeth Lohninger Quartet (USA,D,CZ)

Vyrůstala v malé rakouské horské vesnici. Lohninger začala zpívat ve školních a kostelních sborech. Ve svých šesti letech se připojila ke svým dvěma sestrám, které se staly celostátně uznávanou vokální skupinou specializující se na písně své vlasti. Brzy se pustila do jiných směrů a studovala klasickou hudbu a jazz, dokončila studium na magisterském studiu v oboru hudby a anglického jazyka a literatury. V roce 1994 se Lohninger přestěhoval do New Yorku. Spolupracuje s klavíristou Walterem Fischbacherem, s kterým společně založili duo Perfect Roommates. Její pop-soul album Alien Lovers, vydaný v roce 2000 pod aliasem Tera, poskytuje další důkazy o své stylistické všestrannosti.

Elisabeth se vydala jako vedoucí kapely se svým kvartetem koncertovat po světě.  Vystupovala na řadě významných míst jako např. Porgy & Bess ve Vídni, Jazzschmiede Duesseldorf, The Blue Note, Jazz Standard a Kitano v New Yorku, B-Flat Jazz Club v Tokiu, mimo jiné. Z festivalů jmenujme např. Summerstage New York, Mexico City (Eurojazz Festival), Mezinárodní pražský jazzový festival, Mezinárodní   jazzový  festival  v  Káhiře,  Mezinárodní   jazzový festival Hilden (Německo).

Obsazení kapely: Elisabeth Lohninger (USA) – zpěv, Walter Fischbacher (USA) – klavír, klávesy, Petr Dvorský – kontrabas, Ulf Stricker (D) – bicí

 

Vstupné 100 Kč / mládež do 15ti let a hendikepovaní 60 Kč