Příjemnou noc, je pondělí 24.2.2020. Dnes má svátek Matěj, zítra Liliana.

191027 havelka22. leden, 19 hodin, sál Multifunkčního centra L´Art, Ondřej Havelka a jeho Melody Makers: Swing nylonového věku
Nylonový věk – tak nazval Josef Škvorecký první tři poválečná léta. Byly to roky všeobecné euforie ze znovu nabyté svobody. Jejím symbolem se pro většinu mladých lidí stal swing.

Hudba českých bigbandů Karla Vlacha, Emila Ludvíka nebo Ladislava Habarta dosáhla v té době vynikající úrovně, než byla po roce 1948 brutálně zadupána komunistickou cenzurou. V koncertní show SWING NYLONOVÉHO VĚKU předvedou Ondřej Havelka a jeho Melody Makers nejkrasší a nejžhavější swingové fláky z této vrcholné éry bigbandového swingu.

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers se zabývají autentickou interpretací populární hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým.

Pestrý repertoir zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra, sweet and hot, od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big-bandů.

Stylizace koncertního show sleduje ve všech detailech typické dobové způsoby, počínaje kostýmy a účesy interpretů a celkovou režií představení konče.

Vitální jazzový výraz interpretů je umocňován smyslem pro show, nadhledem
a humorem. Strhující hra orkestru je korunována výkony sólistů, především pak uměleckého ředitele bandu – zpěváka, speakra a tanečníka Ondřeje Havelky.

Použití autentických hudebních nástrojů, pietní přístup k rekonstrukci autentických arranžmá a systematické studium a osvojování si dobových interpretačních technik přinášejí nečekané, okouzlující výsledky v podobě autentického zvuku, který známe z dobových nahrávek či filmů.

Orchestr Melody Makers tvoří 15 hudebníků
14 instrumentalistů a 1 sólista


Vstupné v předprodeji 490 Kč, na místě 550 Kč, každá osoba si může koupit pouze 5 ks vstupenek.

View the embedded image gallery online at:
https://lanskrounsko.cz/cz/9218-havelka#sigProGalleriad41b666f98

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

-6 #3 bubeník 2020-01-21 09:56
Cituji Pavel:
bubeníku, jdi už s těmi kecy ****. Najdi si babu, kup si psa nebo pořiď kočku, bude ti líp

Cituji Pavel:
bubeníku, jdi už s těmi kecy ****. Najdi si babu, kup si psa nebo pořiď kočku, bude ti líp

S jakejma kecama? Vždyť to jsou normální čachry s těma vstupenkama. A jinak si odpusť, někomu radit, co si má najít, koupit, co psát, mluvit, nebo co má dělat. Já myslel, že to po čtyřiceti letech skončí, ale vidím, že se najdou i dnes takoví "radílové". A když je dost možný, že se těch tvejch žvástů někdo bude držet.
+1 #2 Pavel 2020-01-21 09:08
bubeníku, jdi už s těmi kecy ****. Najdi si babu, kup si psa nebo pořiď kočku, bude ti líp
-5 #1 bubeník 2020-01-21 08:40
Každá osoba si může koupit pouze 5 ks vstupenek - vstupenek ke koupi bude nedostatek, protože mnoho jich bude věnováno zdarma /samozřejmě jen vybraným a prokádrovaným občanům/.