Dobrý večer, je pondělí 9.12.2019. Dnes má svátek Vratislav / Vratislava, zítra Julie.

Soutěžící vozíčkářJiž po 33. se sešli zdravotně hendikepovaní, aby poměřili své síly a dovednosti. Sportovní hry pro zdravotně postižené občany a děti uspořádalo 5. září Centrum pro zdravotně postižené PK, detašované pracoviště v Ústí nad Orlicí.
Na start se postavilo celkem 14 týmů. Zastoupena byla města Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Žamberk, Česká Třebová, Choceň, Králíky a z daleka dorazil i tým Havlíčkova Brodu.

Dopoledne patřilo tříčlenným družstvům, pro které byly připraveny již tradiční disciplíny: šipky, koule a granát na cíl. Lanškrounským týmům se tentokrát nedařilo.  Zaslouženě zvítězila Choceň 5, následovaná  Žamberkem 11 a bronzová příčka připadla týmu Žamberku 1. Soutěžilo se v kategoriích lehce a těžce postižených. Trať si vyzkoušelo i družstvo dětí.
Odpolední klání se zástupcům Lanškrouna vyvedlo mnohem lépe. To byly na programu soutěže jednotlivců, kteří absolvovali následující disciplíny: kroužky, šipky, vrh koulí, košíky, střelbu ze vzduchovky, minigolf, kuželky a granát na cíl. Byly vypsány jednotlivé kategorie opět dle hendikepu. Lehce, těžce postižení a vozíčkáři. Nezapomnělo se ani na děti.
Po vyhlášení výsledku následovala zábava, ke které účastníkům zahrála skupina Makadam.

 


JS

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.