Dobré ráno, je neděle 12.7.2020. Dnes má svátek Bořek, zítra Markéta.

191028 wintermanV neděli 13. října se uskutečnil na severu Čech extrémní triatlon Winterman, kterého se zúčastnil i Lanškrouňák Zdeněk Kunčár.

Závod je extrémní již od startu. Ten začíná skokem časně ráno v 5.30 do temného Labe, ve kterém musíte zdolat 8 km. Ve tmě, ledové vodě, na neznámém místě.


Podmínkou účasti na tomto závodu je tzv. support - ten, kdo se o vás celý den obětavě stará v depech, chystá občerstvení i vhodné oblečení, naviguje, ale hlavně podporuje a fandí celý den. Po zdárném doplavání do Děčína si support převezme závodníka z vody a jde mu pomoci s dalším průběhem závodu. Nejdříve rozehřát celé tělo, pomoci s převlékáním a dohlédnout na to, aby vyrazil na 180 km štreku na kole se vším, co dle podmínek závodu musí sebou mít.

Cesta vedla přes Hřensko a různé vesničky Šluknovského výběžku nádhernou podzimní krajinou s náročným převýšením 3500 m/na 180km. Po absolvování této části musí závodník ještě zdolat 43 km běhu se závěrečným 8 km stoupáním na Ještěd, kde je cíl. Většina závodníků dobíhá již za tmy, okořeněný výstup mají tedy pouze s čelovkou po kluzkých kamenech vzhůru se svým supportem. O to krásnější je pro ně po celodenní únavě společný prožitek v cíli.

Je to jedinečný zážitek, borci jsou všichni, kteří závod dokončí. Zdeněk závod dokončil ve 22:31 hodin, celkově měl tedy čas závodu 17:01 hodin. Výtěžek ze startovného putuje do pražské nemocnice Motol do dětského Kardio centra, letos se předalo 170 000 Kč.

Stanislava Chládková

Foto:
1 - Zdeněk Kunčár před plavbou.
3 - Na kole.
4 - Při běhu.
5 - Zdeněk Kunčár se Stanislavou Chládkovou (support) dobíhají do cíle.

View the embedded image gallery online at:
https://lanskrounsko.cz/cz/9027-winterman#sigProGalleria5d747c879a

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.