Příjemnou noc, je sobota 16.11.2019. Dnes má svátek Otmar, zítra Mahulena.

191019 panelyRůzné oblasti života před rokem 1989 a změny, ke kterým došlo po sametové revoluci, ukazuje na dvaceti panelech putujících po 16 městech kraje, výstava s názvem Než přijde svoboda. Ta byla 18. října instalována na náměstí J. M. Marků přímo před radnicí v jedné linii s časovou osou.

Představena jsou různorodá témata, jako je například doprava, rozmístění sovětských vojsk, životní prostředí, zemědělství, panelová sídliště, ale třeba i oslavy povinných výročí či místní underground.

Výstava v Lanškrouně setrvá do konce října.

Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

0 #3 bubeník 2019-10-25 15:47
Pavel: Já jsem to neprohlížel a ani prohlížet nebudu, protože tam určitě není uvedena jedna podstatná věc. Když tady bylo všechno tak zničený a zdevastovaný, očekával bych, že v první řadě z vedoucích míst odejdou všichni neschopní funkcionáři /bez rozdílu, v jaké jsou nebo nejsou straně/. Změnilo se toho poměrně hodně, ale tohle se zrovna nepovedlo /jinak se tomu říká převlíkání kabátů/.
+5 #2 Pavel 2019-10-25 11:52
Tak jsem si to prohlédl, nevím kdo to dal dohromady :lol: , a po přečtení jsem na sebe hrdý, že jsem silný jedinec, zvedlo mi to sebevědomí, a že jsem tu hrůzu zdravý přežil a nejsem ani v nemocnici ani v blázinci. Ale na strašení malých dětí dobré :lol:
+1 #1 bubeník 2019-10-22 07:26
Nebyl dostatek bytů, ale byly levné. V současné době nejsou byty, ale jsou šíleně drahé. Rozdíl určitě je.