Dobré ráno, je středa 11.12.2019. Dnes má svátek Dana, zítra Simona.

190618 beatles14. června vystoupila v Kulturním domě v Lukové skupina The BUGLES – Beatles Revival, která si zakládá na přesném a autentickém pojetí písní The Beatles. Všechny skladby jsou hrány naživo, v původních tóninách a na originální nástroje a aparatury. Velkou výhodou kapely je značná vizuální a hlasová podobnost se slavnou čtyřkou.

Její energická pódiová show je umocněna originálními kostýmy a účesy. Levoruký baskytarista je samozřejmostí. Obsazení: Milan Boušek (John Lennon) - zpěv, doprovodná kytara, harmonika, piano, Pepa Mansfeld (Paul McCartney) - zpěv, baskytara, Marek Boušek (George Harrison) - zpěv, sólová kytara a Michal Boušek (Ringo Starr) - zpěv, bicí, perkuse.

 

Stanislava Vimra jsme se zeptali na jeho dojem z vystoupení: "Šlo o první akci v nově zrekonstruovaném sále Kulturního domu. Dostavil se nebývale velký počet občanů. Poznával jsem i přítomné z okolních obcí a z Lanškrouna. Ti starší si přišli připomenout "pecky" svého mládí. Začátek byl pro mě trošku rozpačitý, když na pódiu v letní ústroji poskakovali čtyři muzikanti, kteří s pátým členem za mixážním pultem upravovali hlasitost jednotlivých nástrojů a mikrofonů. Nic jsem o skupině nevěděl, ale byl jsem zvědavý, koho že to paní starostka k nám pozvala. Kluci požádali o chvilku strpení, aby se mohli převléknout. No, a s jejich příchodem ze šatny se na sále všechno změnilo. Kluci hráli s vervou, bylo vidět, že je to baví a pro posluchače to byl zážitek. Dosud jsem v Lukové nezažil takové zapojení přítomných, kteří se svými hlasy přidali k muzikantům. Po každé skladbě muzikanty odměnili mohutným potleskem. Na závěr si vyžádali přídavek několika skladeb. Závěr večera si každý naplánoval po svém. Před sálem se tvořily hloučky spokojených spoluobčanů, ponejvíce s pivkem v ruce. Zaznívala chvála muzikantů i výzva k paní starostce Fojtů, aby se kapela u nás objevila co nejdříve znovu. Prostě vydařená akce!"

 

Text: Marie Hrynečková
Foto: Stanislav Vimr

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.