Dobré ráno, je středa 11.12.2019. Dnes má svátek Dana, zítra Simona.

190612 demonstraceV Lanškrouně se včera konala už třetí demonstrace proti jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti spojená s požadavkem na demisi premiéra Andreje Babiše. Poprvé se protestující sešli na náměstí J. M. Marků v úterý 21. května a rovněž o týden později 28. května.

K demonstracím iniciovaným Milionem chvilek pro demokracii se připojuje stále více měst, včera jejich počet dosáhl 313.

Marie Hrynečková

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

+12 #5 Pavel 2019-06-18 06:15
"Demonstrace" lanškrounských Joudů mě potěšila. Na fotkách jsem nenašel nikoho, koho osobně znám. Na druhou stranu tam jsou lidé, jejichž působení ve vedení města a v zastupitelstvu stojí město díky jejich totální neschopnosti miliony. To chce hodně dobrý žaludek. Takže ať se daří :lol: :lol:
+20 #4 David V. 2019-06-13 16:28
V roce 1989 se demonstrovalo za svobodné volby a v roce 2019 se demonstruje proti demokraticky zvolené vládě. V tomhle případě je ale hrdinství hodně laciná záležitost. Ani se nedivím, že se nad tím řada lidí, včetně Babiše, jen pousměje. Jinak Babiše jsem také nevolil, ale přiznám se, ze ho příště volit asi budu. I díky těmhle novodobým “bojovnikum”.
+16 #3 Tomáš Janouch 2019-06-13 15:34
O tuzemských nešvarech A. B. by se dalo psát dlouho. Ale také tu je mezinárodní hledisko. A. B se stal nepohodlným v EU (krom toho, že jeho fy čerpaly eu dotace, je aktivní ve V4, povedlo se mu zrušit přerozdělování ekonomických migrantů), nemusí ho ani Američani (nechce dát Temelín Westinghousu bez výb. řízení, nákup nějaké voj. techniky prý také neprobíhá, jak by si přáli). Tak mi připadá, že když se ho tuzemští voliči opakovaně odmítli "zbavit" ve volbách, tak nastoupil revoluční pokus pražských studentů a jejich demonstrantů coby "užitečných [zakázané slovo]ů" pod mnohem vyšší režií.
+19 #2 bubeník 2019-06-12 23:36
Viděl jsem fotografii, na které protestující drží transparent s nápisem "Babiš je zloděj". Jestli je dotyčný o tom přesvědčen a má důkazy, je jeho povinností podat trestní oznámení na policii. Další věc, která mě na tom moc zajímá. V Praze na Václavském néměstí se údajně sešlo 120.000 lidí. Z těch stodvaceti tisíc lidí se nenašel jeden, který by byl ochotný se zeptat p. Mináře, jak dlouho studoval, proč nedostudoval, kolik jeho studia stála státní pokladnu, a je-li ochoten případnou částku vrátit. A ještzě k Lanškrounu. Na fotografiích jsou protestující s vysokoškolským vzděláním, středoškoláci, řemeslníci s výučním listem, prostě v nějakém oboru lidé znalí. Tihle "odborníci" budou na Letné v Praze hltat rozumy člověka, který nedostudoval, asi nic neumí, jen žvanit, žvanit a žvanit. A lanškrouňáci se vrátí z nedělního odpoledne domů, v pondělí ráno nastoupí do práce a budou zas makat, makat a makat. A pokud Babiš odstoupí? Nic se nezmění. Prezident jmenuje jiného premiiéra, někomu se zas nebude líbit, tak znovu protesty na náměstích - asi by bylo moudré, aby prezident jmenoval nového premiéra na radu p. Mináře. Jenže to už tu jednou bylo. Prezident dal na hlas ulice a pak se z toho republika čtyřicet let nevzpamatovala. Tak - dobro došli.
+34 #1 Tomáš Janouch 2019-06-12 17:26
Babiše jsem nevolil, ale tyhle demonstrace jsou spíše ztrátou milionu (volných) chvilek. Protože "chvilkaři" neřekli, koho by místo A. B. chtěli. Není tak vůbec jisté, že pak bude naše demokracie lepší. Lepší špatný král než žádný. Nic nenasvědčuje tomu, že by nové volby dopadly jinak. Navíc demokracie není ohrožena konkrétními lidmi jako A. B. nebo M. B. Demonstrace by měly význam, kdyby se věnovaly dopadům konkrétních politických rozhodnutí na život běžných občanů. Což dělat nebudou. Všechna protipřírodní, omezující, zpoplatňující a jiná opatření prošla totiž napříč hlavními politickými stranami. Jako povinná řepka v palivu, vynucená bateriová elektromobilita nebo další utužení "silničního fašismu". Nefungují současné represe - zvýšíme je nebo zavedeme nové - nic jiného už systém neumí. Nová povinnost dodržování odstupu 50 m za vozidlem (kamera změří, ale jak na to má přijít řidič? - to bude lepší byznys než měření rychlosti za bukem), pokuty vyšší než "na západě", nesmyslně vysoké u banalit (důchodce zapomene zajít včas k doktorovi pro potvrzení a desetitisícová pokuta ho nemine, ale kdo se stará o zdraví mladších řidičů?), diferenciace výše pokut, když nebudete chtít řešit na místě a raději byste se seznámili s důkazy a hájili se ve správním řízení (hádejte kterým směrem), bodové omezení pro mladší řidiče (no tak holt s řízením počkají až lhůta uplyne a do provozu se vrhnou až potom, co už všechno zapomenou - upgrade bude prodloužení lhůty nebo snížení na 6 bodů pro všechny). Takže současné protesty jsou jen o tom, obrazně, jestli se v kriminále přemalují zdi z oranžova na modro, kriminál jako takový nadále zůstane.