Dobrý večer, je neděle 18.8.2019. Dnes má svátek Helena, zítra Ludvík.

190130 mapaNajdete ji na adrese https://poznejlanskroun.cz a pro návštěvníky města je bezesporu velmi užitečná. Dobrým nápadem je přehled placených (3) a neplacených (5) parkovišť. Mapa ale může být zajímavá i pro nás, Lanškrouňáky. Nikdy jsem si například neuvědomila, že zde máme 12 restaurací, 3 pizzerie, 4 kavárny, 5 barů a 4 pivnice.

Marie Hrynečková

 

 

Tisková zpráva
Informačního centra Lanškroun:

Město Lanškroun představilo na konci uplynulého roku interaktivní webovou mapu, která nese název Poznej Lanškroun. Jedná o přehledný a uživatelsky přívětivý nástroj, který má za cíl občanům i návštěvníkům města usnadnit vyhledávání míst, kontaktů i informací například o ubytovacích a stravovacích zařízeních, o možnostech parkování ve městě, či představit lokalitu Lanškrounských rybníků.

Mapa obsahuje seznam důležitých objektů a turisticky významných míst, který uživatelům po otevření jednotlivých vrstev poskytne základní informace, fotografie hledaného objektu, odkaz na oficiální webové stránky a zároveň jej ukáže na mapě.

Mapu zpracovala reklamní agentura TAH ve spolupráci s infocentrem. Cena za kompletní zhotovení činila 24 tis. korun.

Od začátku letošního roku je také plně funkční verze pro mobilní telefony. Mapu naleznete a adrese https://poznejlanskroun.cz a link je také umístěn na titulní straně oficiálních webových stránek města Lanškroun.

Vedoucí oddělení infocentra Tereza Juřinová říká: „Tištěné materiály se stále těší oblibě turistů, avšak množství informací je vždy limitováno rozsahem propagační brožury a aktuálnost uvedených informací nemusí být dlouhodobě platná. Hledali jsme cesty, jak vytvořit informační a propagační produkt o městě a okolí, který by byl co nejvíce aktuální a umožňoval nám pohotově reagovat na změny. Zhotovením interaktivní webové mapy se nám to myslím podařilo."

 

View the embedded image gallery online at:
https://lanskrounsko.cz/cz/8437-mapa#sigProGalleria18ce8b3197

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

+11 #1 Pavel 2019-02-01 08:04
Hezký počin, i pro mě jsou ale některé objekty překvapením. Např. denní pivnice sv.čecha 45, musím se pořádně podívat, nikdy jsem si toho nevšiml, a to chodím okolo. Byla tam ale prodejna s kořalkou. Pivnice byla ale hned u náměstí, už je zavřená. Tro[zakázané slovo] jako bar, jestli tam večer někdo dorazí, tak to bude šok, pokud nejde na bowling. Funguje to vůbec? Ale kde je ale pak pivnice Tro[zakázané slovo]? Naproti Hospůdka U kostela je sice na mapě, ale ne v přehledu. I na Knoflíku se dá přes léto najíst, nenašel jsem čínu na náměstí, kebabárnu na Lidické, a jestli je mlíčňák restaurace tak pak už všechno. To pak dejte automat na kafe v Lídlu mezi kavárny. Ale jinak dobré, jenom to po nich trochu zkontrolovat