Dobré dopoledne, je úterý 17.9.2019. Dnes má svátek Naděžda, zítra Kryštof.

190121 kdNejnovější dodatek ke smlouvě o stavbě kulturního domu počítá s dokončením multifunkčního kulturního domu 30. března. Rozsáhlá stavba, která zahrnuje kompletní rekonstrukci historické vily a novostavbu moderního sálu, se tak zpozdí o půl roku oproti předpokládanému termínu při započetí stavebních prací.


Celá stavba začala na konci června 2017. Původní termín dokončení byl naplánovaný na 30. září 2018. Na žádost stavební firmy byl termín dokončení posunut na 21. ledna 2019. Přesto se Lanškroun nového kulturního domu dočká až na konci března.

„Mělo by se jednat už o konečný termín zhotovení kulturního domu. Chceme převzít budovu ve stavu stoprocentního dokončení,“ uvedl starosta města Radim Vetchý. Původní dodatek počítal s převzetím díla i s případnými drobnými nedodělky. To se setkalo s kritikou části veřejnosti. Podle sdělení stavební firmy bude ke konci ledna dokončeno 95 % všech prací. Prodloužením termínu o dva měsíce získá zhotovitel dostatek času na kompletní dokončení exteriéru i interiéru nového kulturního domu a v neposlední řadě také k získání souhlasů všech dotčených orgánů státní správy potřebných ke kolaudaci.

Prodlení je způsobeno především projektem, který bylo nutné během stavby průběžně upravovat. U projektanta byl již projekt reklamován a byl informován o sankcích. Provedena bude také pečlivá analýza příčin prodlení a pokud budou zjištěny chyby na straně zhotovitele, tak i po něm bude město požadovat finanční kompenzaci.

Během března se měly v novém kulturním domě uskutečnit koncerty, divadla a plesy. Město Lanškroun již zajistilo pro tyto kulturní akce náhradní prostory nebo přeložení termínů. Návštěvníci tak o svůj zážitek nepřijdou. Většina akcí bude přesunuta na sál lanškrounského zámku. Setkání s Miroslavem Donutilem se uskuteční v lanškrounském kině a plesy středních škol a místních firem se budou konat v České Třebové nebo v Dolní Čermné. 4TET Jiřího Korna zazpívá lanškrounskému publiku v květnu v novém kulturním domě. Rada města bude dále jednat o kompenzacích, které by měly být omluvou za vzniklé komplikace návštěvníkům, kteří mají zakoupené vstupenky.

Součástí stavby je citlivá rekonstrukce historické vily z roku 1885, kde budou reprezentativní místnosti pro slavnostní příležitosti, kanceláře Kulturního centra, zázemí pro místní spolky nebo catering. V nové přístavbě bude sál ideální pro pořádání plesů, koncertů, divadelních představení, výstav či kongresů. „Pro občany chystáme na začátek dubna den otevřených dveří, na kterém chceme kulturní dům předvést v celé jeho kráse. Návštěvníci budou moci nahlédnout jak do opravené historické vily, tak do nového moderního sálu,“ říká starosta města Radim Vetchý.

Součástí stavby není revitalizace zahrady v sousedství kulturního domu. Na tu má město vypracovaný návrh od architekta Zdeňka Sendlera a pokusí se na ni získat dotaci.

Tisková zpráva MÚ

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

-1 #36 bubeník 2019-01-28 08:54
Je to pořád na jedno kopyto. Kdysi u srubu trempové seděli okoloohně a zpívali. Za několik dní přijel buldozer a srub srovnal se zemí. nedávno v nějaké hospodě seděli chlapi u piva a zpívali při kytaře trempské písnička. Přijea kontrola z OSA, hostinský dostal pokutu a hospodu zavřel. A s tou angažovaností umělců do politiky máte pravdu. Kdysi byli první, kdo byl pro přerozdělování financí, a pak byli jedni z prvních kdo řvali, pro dotace do kultury. A tak dnes už asi není zase bez dotací nic.
+2 #35 Pavel 2019-01-27 17:41
Cituji bubeník:
Tak vážení, to je největší hyenismus, když se politici /včetně těch dole/ začnou montovat do kultury. Ještě štěstí, že si všude nenechali do toho kafrat a dál podle možností jeli podle svých představ. Ovšem kde byli úředníci k režimu loajální, tak to dopadlo, jak to dopadnout muselo.

Kecy, i nedávná historie půotvrzuje, že daleko horší je, když se lidé z kultury začnou montovat do politiky
-4 #34 bubeník 2019-01-27 13:39
Tak vážení, to je největší hyenismus, když se politici /včetně těch dole/ začnou montovat do kultury. Ještě štěstí, že si všude nenechali do toho kafrat a dál podle možností jeli podle svých představ. Ovšem kde byli úředníci k režimu loajální, tak to dopadlo, jak to dopadnout muselo.
-5 #33 bubeník 2019-01-27 09:43
Jako obvykle, odpověď žádná. Jak říká jedno přísloví, kdo neví nepoví. Tak další dotaz. V čísle 23 je snímek, jak někoho připravují do nějaké komedie. Vzadu na stěně se skví nápis: VŠECHNY SÍLY STRANY A LIDU PRO SPLNĚNÍ PROGRAMU . . . SJEZDU KSČ. Kolikátý sjezd to byl, nikoho asi nebude zajímat. Ale z tohohle snímku je patrné, že KD sloužil i politice KSČ. A to by podle mýho rozumu být nemělo. Nebo jo? Mohl by mi konečně nějaký děd vševěd odpovědět.
-6 #32 bubeník 2019-01-26 18:18
Razím jedno heslo. Když jsem blbej, tak se zeptám. Dobrá, jak se dostala vila a dílny do majetku státu, necháme plavat. Mám další dotzaz. Na webu č. 11 o KD jsou na fotografii nějací pánové v uniformách. Co jsou zač? Hasiči, horníci, pošťáci, nebo kdo to je?
+6 #31 Jirka 2019-01-26 14:08
Cituji David V.:
Bubeníku, prostě, jste hvězda!


Normálně bych řekl troll, ale ten to dělá záměrně ......
+7 #30 David V. 2019-01-26 09:12
Bubeníku, prostě, jste hvězda!
-13 #29 bubeník 2019-01-25 17:25
Na něco jste se zeptal, proto jsme vás odkázali do . . . patřičných mezí. Jak jinak. Prostě, jste hvězdy.
+8 #28 Lanškrounsko.cz 2019-01-25 16:53
Bubeník: Na něco jste se zeptal, proto jsme vás odkázali na to, kde odpověď najdete.
Co byste dělal, kdybychom "tenhle plátek zrušili"? Podle vašich komentářů téměř pod každým článkem soudíme, že nás čtete velmi často. Za to vám děkujeme!
-9 #27 bubeník 2019-01-25 15:22
Díky vřelé, pořád je mi doporučováno ať si někde něco přečtu,
já bych rád kontakt na konkrétní osobu, která by byla schopná mi konkrétně na faktech /třeba převod na listu vlastnictví/ doložit, že byla vila a dílny řádně vykoupeny. Tečka, nic víc, nic míň. Takže na co vůbec tenhle web provozujete? Když se někdo na něco zeptá, tak mu vřele doporučíte co si má přečíst, co má dělat, na boku naskáčou plusy a minusy, který jsou v diskuzi úplně na nic a sami nevíte vůbec nic. Kdybyste tenhle plátek zrušili, věřte tomu, že se vůbec nic nestane.