Dobrý podvečer, je neděle 18.8.2019. Dnes má svátek Helena, zítra Ludvík.

190120 skibusV sobotu dopoledne 19. ledna, krátce po desáté hodině, došlo mezi obcemi Neratov a Bartošovice k dopravní nehodě nákladního vozidla a autobusu. "K nehodě pravděpodobně došlo tak, že se tatra po přibrždění dostala do smyku, přejela do protisměru, kde se střetla s protijedoucím autobusem.

Oba řidiči a jeden ze třinácti cestujících se lehce zranili a byli převezeni do nemocnice. Na místě zasahovaly všechny složky IZS včetně vrtulníku. Cestující z autobusu hasiči převezli do Bartošovic.

Policisté oba řidiče podrobili dechové zkoušce s negativním výsledkem. Na tatře byla odhadnuta škoda na 400 tisíc a na autobusu 450 tisíc korun," uvedla krátce po nehodě tisková mluvčí PČR Iva Kormošová.

Po dobu, kdy probíhalo vyprošťování lidí a vozidel, byla silnice uzavřená. Přítomny byly jednotky hasičů z Rokytnice v Orlických horách, Stanice Rychnov nad Kněžnou, Deštné v Orlických horách, Stanice Žamberk a Stanice Ústí nad Orlicí. Silnice byla zprůjezdněna až večer po 20 hodině.

Přesná příčina nehody je předmětem dalšího šetření policistů z Rychnova nad Kněžnou.

Marie Hrynečková

 

Foto:
1 - 2 - Tiskový servis PČR.
3 až 16 - Autorkou snímků je Eva Pallová, která původně cestovala skibusem na Šerlich, ale nehoda její plány zcela změnila.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.