Dobrý podvečer, je neděle 18.8.2019. Dnes má svátek Helena, zítra Ludvík.

190118 kinoLanškrounské kino zažilo skvělý rok 2018. Cestu za filmovým zážitkem si našlo 23 397 diváků, což je téměř o dva tisíce více než v roce 2017. Za poslední léta se jedná o návštěvnický rekord. Pro srovnání, v roce 2015 do lanškrounského kina přišlo pouze 15 618 filmových fanoušků. A do nového roku Kino Lanškroun vstupuje s novinkami, které by divákům filmový zážitek měly jen zpříjemnit.

Již od 21. ledna půjde nakupovat vstupenky online přímo na stránkách Kina Lanškroun – kinolanskroun.cz. Zákazníci, tak nebudou muset čekat v dlouhé frontě na vyzvednutí rezervace a lístek si přinesou vytištěný z domova. Možnost rezervace zůstává, ale nově si ji diváci musí vyzvednout na pokladně kina den před promítáním vybraného filmu. „Druhá novinka bude rozšíření 3D brýlí. Náročnější divák si může zakoupit kvalitnější brýle na 3D film. Věřím, že toho bude více a určitě budeme o dalších vylepšeních informovat na Facebooku. Takové zbožné přání je zvuk auro (3D zvuk), ale to rozhodně v roce 2019 nedopadne,“ nastínil další novinky dramaturg a vedoucí pracovník kina Tomáš Kopeň.

A zpět k roku 2018. Víte, na které filmy se v loňském roce chodilo nejvíce? 

LEDEN
V lednu nejvíce diváků do kina přilákala pohádka Zdeňka Trošky – Čertoviny. V hlavních rolích čertů Popeláka a Uheláka se představili Jakub Prachař a Dominick Benedikt. Oba se snaží dostat hříšné duše do pekla, což v případě těchto dvou přináší spoustu komických situací. Na novou čertovskou pohádku přišlo během tří lednových dnů 491 nejen malých diváků.


ÚNOR

O největší návštěvnost se v únoru postaral třetí díl erotické série Padesát odstínů svobody. Příběh přímo navazuje na předchozí díly Padesát odstínů šedi a Padesát odstínů temnoty. Finále této trilogie dovypráví příběh mladé studentky Anastasie – Dakota Johnson a bohatého podnikatele Christiana Greye – Jaimie Dornan. Během čtyř dnů zhlédlo tento snímek 660 diváků.


BŘEZEN

Česká komedie ovládla návštěvnost v březnu. Eva – Eliška Balzerová a její dcera Tereza – Tatiana Vilhelmová se po smrti manžela Evy vydávají ve staré volze GAZ 21 po stopách jeho milenek, aby nalezly nevlastního bratra Terezy. Komedie Tátova volha přilákala během čtyř dnů 429 filmových fanoušků.


DUBEN

Snímek Avengers: Infinity War, který přilákal v dubnu nejvíce diváků do lanškrounského kina, završuje desetiletou cestu filmovým světem studia Marvel a přináší bitvu všech dob. Avengers a jejich spojenci musí riskovat a pokusit se porazit mocného Thanose dřív, než zničí vesmír jednou provždy. Dobrodružný film vidělo v Lanškrouně během tří dnů 692 diváků.


KVĚTEN

Film založený na komiksových příbězích ovládl filmové statistky lanškrounského kina v květnu. V pokračování superhrdinského filmu Deadpool je Wade Wilsona alias Deadpool (Ryan Reynolds) opět muž více tváří – snaží se najít důležité životní hodnoty jako je rodina a přátelství, ale zároveň bojuje s nindži a japonskou jakuzou. Deadpool 2 si nenechalo v Lanškrouně během tří dnů ujít 370 diváků.


Č
ERVEN
V červnu přišlo do kina nejvíce diváků na pokračování série Jurský svět, tentokrát s podtitulem Zánik říše. Exotický ostrov Isla Nublar, kde prosperoval unikátní park Jurský svět, ovládli dinosauři a ostrov opustili poslední lidé. Jenže teď se musí vrátit, protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Zatím poslední díl této série přilákal během tří dnů 427 diváků.


ČERVENEC

V červenci byl nejnavštěvovanější film Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená, ve kterém se rodinka strašidel vydala na výletní parník, kde si má Drákula zaslouženě oddechnout od práce v hotelu. Drákula se ale zbláznil do kapitánky lodi Eriky, která skrývá tajemství, jež by mohlo zničit strašidla po celém světě, a tak se stane z dovolené snů noční můra. Pokračování animované komedie nalákalo za dna dny do kina 299 diváků.


SRPEN

Ve filmu Úžasňákovi 2, který byl nejnavštěvovanější v srpnu, se vrací oblíbená rodina superhrdinů. Avšak tentokrát je hlavní hvězdou Helen, zatímco Bob zůstal v domácnosti a pomáhá Violet a Dashovi zvládat každodenní nástrahy. Když se objeví nový padouch, tak rodina a Mražoun musí najít způsob, jak se dát zase dohromady a spojit síly. Animovanou pohádku zhlédlo za tři dny 162 diváků.


ZÁŘÍ

Česká komedie Po čem muži touží zvítězila u lanškrounského publika v září. Charismatický cynik Karel (Jiří Langmajer), si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší.“ Ráno zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy se stal opravdu ženou (Anna Polívková) a zjišťuje, jestli to mají ženy opravdu snazší. Filmová komedie přilákala během tří dnů 362 diváků.


ŘÍJEN

Americký akční film Venom ovládl říjnové statistiky. Snímek natočený na motivy komiksů vydavatelství Marvel Comics je o stejnojmenné postavě ze světa Spider-Mana. Scénář k filmu je inspirovaný komiksem Venom: Lethal Protector z roku 1993 a dějovou linií Planet of the Symbiotes z roku 1995. Příběh z komiksového světa vidělo za tři dny 272 diváků.


LISTOPAD

Nejvíce návštěvníků do lanškrounského kina přilákal během listopadu film Fantastická zvířata: Griendelwaldovy zločiny. Hlavním motivem druhého dílu je souboj mladého Brumbála – Juda Lawa a mocného černokněžníka Grindelwalda – Johnnyho Deppa. Ve snaze zmařit Grindelwaldovy plány, Albus Brumbál získá na svou stranu svého bývalého studenta Mloka Scamandera, který souhlasí s tím, že mu pomůže i přes velké nebezpečí, které mu hrozí. Pokračování ze světa Harryho Pottera vidělo během dvou dnů 464 diváků.


PROSINEC

Film oslavující legendární rockovou kapelu Queen – Bohemia Rhapsody získal dva zlaté glóby a také si vysloužil prvenství v návštěvnosti za měsíc prosinec. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční britské skupiny v čele s Freddiem Mercurym prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní. Bohemian Rhapsody trhá rekordy v návštěvnosti kin a během dvou dnů ho v Lanškrouně navštívilo 462 diváků.


Pavlína Hajzlerová
Zdroj: FB Kino Lanškroun

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

+1 #2 Rokle 2019-01-21 13:53
Cituji Petr:
Tisknout si doma vstupenku je systém já za krále Klacka. Proč nestačí kód, který přijde jako SMS nebo do mailu. Takhle to má třeba Cinestar.


Jakožto promítač Kina Lanškroun Vám na toto odpovím v souvislosti s otázkou na našem Facebooku.

Uživatel xxx:
Je nutné si lístky vytisknout nebo stačí ukázat v elektronické podobě na displeji telefonu a nechat načíst QR kód?

IT KC:
Je lepší mít lístky vytištěné, ale nemáme nic proti tomu, když je paní uvaděčce předložíte v elektronické podobě.
+1 #1 Petr 2019-01-21 06:28
Tisknout si doma vstupenku je systém já za krále Klacka. Proč nestačí kód, který přijde jako SMS nebo do mailu. Takhle to má třeba Cinestar.