Dobrý večer, je neděle 18.8.2019. Dnes má svátek Helena, zítra Ludvík.

190118 skolaV říjnu 2017 byly na objektu v ul. Sokolská započaty stavební práce, které realizovala společnost FORTEX-AGS, a.s., Šumperk. Po šestnácti měsících byla stavba předána a termín kolaudace je stanoven na přelom ledna a února tohoto roku.

Celkové realizační náklady byly 53,533 mil. Kč, z toho 37 mil. Kč podíl dotace EU a 2,2 mil. Kč podíl státního rozpočtu. Zbývající náklady 14,333 mil. Kč uhradil Pardubický kraj.

Nově v 1. nadzemním podlaží vznikla přístavbou odborná učebna pro obor Nástrojař – výuky programování a seřizování CNC obráběcích strojů počítači a výukovým SW CAD/CAM s kabinetem.

Ve 2. nadzemním podlaží byly modernizovány a rozšířeny učebny pro teoretickou výuku všeobecných i odborných předmětů pro obory Kosmetické služby, Kadeřnice a částečně i technických oborů – celkem 6 učeben. V přístavbě 2. nadzemního podlaží jsou umístěny 2 učebny pro jazykové vzdělávání a jedna počítačová učebna s kabinetem výpočetní techniky.

Ve stávající části 2. nadzemního podlaží byla rozšířena a modernizována stávající odborná učebna mechatroniky a nově byla vybavena učebna silnoproudu. Ve 3. nadzemním podlaží jsou v nástavbě objektu umístěny odborné učebny matematiky a fyziky, chemie, odborná učebna pro obor Nástrojař, laboratoř pro elektrické měření pro obor Mechanik elektrotechnik a obor Elektromechanik pro zařízení a přístroje a dvě odborné učebny pro obor Knihař a polygrafie a odborné kreslení. V těchto podlažích jsou umístěna nová sociální zařízení pro žáky a učitele.

„Jsem rád, že se tento projekt podařilo zrealizovat. Modernizací současného vybavení, nákupem nových CNC strojů, obráběcích strojů a výpočetní techniky se zkvalitní příprava žáků a zvýší jejich konkurenceschopnost na trhu práce,“ říká Ing. Jaroslav Novák, ředitel školy a dodává „Kompletní přestěhování z ul. Kollárova je naplánováno na dobu letních prázdnin.“

Tisková zpráva MÚ

Foto:

1 a 2 - Foto budov školy ze strany od parku v ulici Sokolské. Přístavba má modrou barvu, původní části budov mají barvu  žlutou. 

3 - Záběr z ulice Za Střelnicí.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.